Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Etiket ve Emoji Meraklılarına Yeni Özellikler Sunmaya Hazırlanıyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a yeni emojiler ve animasyonlu çıkartmalar geliyor.
WhatsApp Etiket ve Emoji Meraklılarına Yeni Özellikler Sunmaya Hazırlanıyor

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, daha iyi bir deneyim sunmak adına sürekli gelişim gösteriyor. İlk olarak beta sürümüne sunduğu özellikler test aşamasından başarılı şekilde geçiyor ve resmi sürüm için yayınlanıyor. Geçtiğimiz günlerde karanlık modu beta kullanıcılar için sunan şirket, sonrasında etiketleri yayınlamıştı. Emoji ve etiketlerin kullanıcılardan gördüğü yoğun ilgi sonrası WhatsApp bunları daha da geliştirmeye hazırlanıyor.

Son olarak gelen haberlere göre emoji kütüphanesine yeni ifadeler ekleneceği ortaya çıktı. Ayrıca GIF benzeri animasyonlu etiketler yakında WhatsApp kullanıcılarına sunulacak. Doodle UI adlı arayüzde yapılacak güncellemeler ile ayrıca sık kullanılan emojilerde de değişikliklerin yapılacağı belirtildi.

Animasyonlu Etiket ve Yeni Emojiler Geliyor

WhatsApp kütüphanesine daha önce etiketler kullanıma sunulmuştu. Ancak bu etiketler hareketsiz olarak kullanılıyordu. Animasyonlu çıkartmalar aslında pek çok mesajlaşma ve sosyal medya uygulamasında karşımıza çıkıyor. Ancak başlıca mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp için gelmesi uzun zamandır bekleniyordu. Beta sürüme gelen yeni özellikler ile hareketli çıkartmalar ve yeni emoji ifadeleri geleceği belli oldu.

Animasyonlu etiketlerin GIF türündeki resimleri andırdığını söyleyebiliriz. Ancak GIF resimler karşı tarafa gönderildiğinde otomatik olarak oynamıyor. Bu işlem için kullanıcının onay vermesi gerekiyor. Ancak hareketli çıkartmalar otomatik olarak oynatılır halde karşı tarafa gönderilmiş olacak. Üstelik geliştirilen yeni özellik sadece mobil sürümler için değil masaüstü uygulamasında da kullanılabilecek.

Diğer yandan emojilerde de gözle görülür değişiklikler yapılmış. Android sürümünde yeterince dikkat çekmeyen emojiler iOS sürümündeki gibi daha görünür bir hal alacak. Yeni emoji ve etiketlerin WhatsApp’ın resmi sürümüne ne zaman sunulacağı bilinmiyor. Ancak beta sürüm kullanıcıları gelen özellikleri test etme imkanı bulabilirler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum