Yatırım yapmaya başla!

Eski Telefon Kullananlara WhatsApp’tan Üzücü Haber Geldi

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, eski sürüme sahip cihazlara güncelleme desteğini sonlandırıyor.
Eski Telefon Kullananlara WhatsApp’tan Üzücü Haber Geldi

Son yılların hemen herkes tarafından kullanılan en aktif anlık mesajlaşma uygulaması hiç kuşkusuz WhatsApp olmakta. Böylesine kendisini kabul ettirmiş olan program güncelleme sıklığı ile kullanıcılarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor.

Uygulama son olarak gruplarda video konferans özelliği ve grup yetkilerine yeni düzenlemeler getirmişti. Tabi bu güncellemelerden yararlanabilmek için cihazınızın belli bir sürümün üzerinde işletim sistemine sahip olması gerekiyor. Yaşanan son gelişmeyle beraber şirket uygulamanın güncelleme alacağı en alt sürümleri yeniden belirleme kararı aldı.

Eski Telefonlar Güncelleme Almayacak

WhatsApp geçtiğimiz yılın sonu itibariyle bazı cihazlara olan desteğini sonlandırma kararı almıştı. Bu cihazlar arasında BlackBerry IS, BlackBerry 10, Nokia Symbian S60, Android 2.1, 2.2, Windows Phone 7 ve iOs 6 gibi yazılımlar bulunuyordu.

Söz konusu işletim sistemlerinde WhatsApp kurulu durumda da olsa, uygulama için yayınlanan yeni güncellemelerden yararlanmak mümkün değil. Aynı şekilde bu cihazlarda yeni bir WhatsApp hesabı oluşturulamıyor ve mevcut hesaplar doğrulanamıyordu.

WhatsApp’ın Desteğini Keseceği Cihazlar

Şirket yaptığı son açıklama ile güncelleme desteği verdiği yazılımların yelpazesini daha da daralttığını belirtti. Uygulamanın hangi işletim sistemlerine ait sürümlerde sorunsuz olarak çalışacağını belirten şirket, kullanıcılarını sahip olmaları gereken cihazlar hakkında uyarmış oldu.

Açıklamaya göre WhatsApp’ın güncellemelerinden yararlanabilmek için Android 4.0, iOS 7 ve Windows Phone 8.1 sürümlerinin üzerinde işletim sistemlerinin yüklü olduğu cihazları kullanmak gerekiyor. Yayınlanan raporda ayrıca 31 Aralık 2018’den itibaren Nokia S40 ve 1 Şubat 2020’den itibaren Android 2.3.7 ve altı sürümlere WhatsApp desteği tamamen kesilmiş olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum