Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

WhatsApp’ta Ortaya Çıkan Hata Eski Numaraya Ait Mesajları Gösteriyor!

WhatsApp’ta ortaya çıkan bir hataya göre eski numaralarda yer alan mesajlar yeni hesapta kullanıcıların karşısına çıkıyor.
WhatsApp’ta Ortaya Çıkan Hata Eski Numaraya Ait Mesajları Gösteriyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir yandan sürekli yeni özellikler ile donatılırken diğer yandan çeşitli hatalar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Platformda son olarak ortaya çıkan bir hataya göre başka numaralar ile kullanılan WhatsApp mesajları kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Amazon çalışanı Abby Fuller, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile WhatsApp’ta farkettiği hatayı dile getirdi. Fuller’in tespit ettiği hataya göre WhatsApp, eski hesaplarda yer alan mesajları kullanıcının karşısına çıkarıyor. Yeni bir akıllı telefon ve SIM kart alan Fuller, WhatsApp’ı açmasıyla kendisine ait olmayan mesajlar ile karşılaştı.

WhatsApp’ta Eski Hesaba Ait Mesajlar Görünüyor

WhatsApp’ta Eski Hesaba Ait Mesajlar Görünüyor

Abby Fuller, yeni numarası ve yeni telefonu ile WhatsApp açtığında eski hattın sahibine ait mesajlar ile karşılaştı. Mesajları incelediğinde kendisine ait olmadığını belirten Amazon çalışanı, bir önceki numara ile WhatsApp’ı kullanan kişinin mesajları ile karşılaştığının altını çiziyor. Kendisine ait mesajlarında benzer şekilde başkasının eline geçmesinden çekindiğini belirten kullanıcı, WhatsApp’ta önemli bir açığı ortaya çıkarmış oldu.

Bu durum ile karşılaşmamak için kullanıcıların WhatSApp’ta numara değiştir özelliğini kullanması gerekiyor. Uygulamanın resmi web sitesinden yapılması gereken bu işlem sayesinde, eski numaralarda bulunan gruplar, ayarlar ve mesajlar yeni numaraya otomatik olarak taşınmış olur. Popüler mesajlaşma uygulamasında ortaya çıkan söz konusu hata ile WhatsApp’tan henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

iOS Uygulamasına Yeni Özellikler

iOS Uygulamasına Yeni Özellikler

WhatsApp’la ilgili başka bir gelişme ise iOS uygulamasına gelen yeni özellikler ile ilgili. Yeni gelen güncelleme paketi ile 3D Touch, grup sohbetlerine atılan mesajları özel olarak yanıtlama ve özel çıkartma desteği gibi özellikler geldi. ‘Özel Olarak Cevapla’ özelliği ile kullanıcılar grup sohbetleri içerisindeki mesajları doğrudan özel olarak yanıtlama imkanı bulacaklar. Grup sohbeti üzerindeki bir sohbetin üzerine basılı tutup diğer seçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önceden sunulmuş olan WhatsApp Sticker desteği yeni gelen güncelleme ile iOS’ta fotoğraf ve videolarda kullanma imkanı olacak. Son olarak gelen güncelleme ise 3D Touch desteği oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar durumlara tıklamadan önce önizleme yapabilecekler

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu