Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kütüphanesindeki Emojileri Yeniden Tasarladı!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mevcut emojilerini yeniden tasarladığı güncellemesini beta kullanıcılarına sundu.
WhatsApp Kütüphanesindeki Emojileri Yeniden Tasarladı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini üst seviyeye çıkaracak yenilikler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Platformda son olarak geçtiğimiz günlerde Android sürümü için ardışık yollanmış sesli mesajları otomatik dinleme özelliği kullanıma sunulmuştu. Yeni gelen güncelleme ise emoji kütüphanesini ilgilendiriyor.

Bilindiği üzere WhatsApp’ın geniş bir emoji kütüphanesi bulunmakta. Gelecek olan güncellemeden anlaşıldığı üzere, şirket emojilerin kullanıcılara en iyi şekilde görünmesini istiyor. Beta sürüm kullanıcıları için yayınlanan yeni güncelleme, emojilerin görünümünde yenilikler yaparken, bazı sorunları da gideriyor.

Emoji Görünümleri Yeniden Tasarlandı

Emoji Görünümleri Yeniden Tasarlandı

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün emojilerin daha fazla kullanıldığını farkında. Bu konu üzerinde çalışmalar yapan şirket, yeni güncellemesi ile mevcut emojileri yeniden tasarladı. Yeni tasarımlar ile emojiler, kullanıcılara çok daha canlı ve dikkat çekici hale büründü.

Uygulamaya yeni emojiler eklemesi beklenen WhatsApp, son güncellemesi ile kütüphanesinde mevcut olan 357 emojisini yeniden tasarladı. Yapılan yeni tasarımlar daha çok el hareketlerinde ve kıyafetler üzerinde belirgin hale getirilmiş. Yapılan değişikliklerin daha net olarak farkına varmak için eski ve yeni emojileri yanyana getirmek daha etkili olacaktır. Beta kullanıcılar için sunulan yeni güncellemede ayrıca bazı kullanıcıların yaşamakta olduğu çıkartma gönderme hatası düzeltildi.

Mesaj İletimine Yeni Sınırlama Getiriliyor

Mesaj İletimine Yeni Sınırlama Getiriliyor

WhatsApp’a gelen bir diğer yenilik ise kullanıcıların biraz canını sıkacak türden. Özellikle çok sayıda kişiye mesaj ileten kullanıcılar, gelecek olan yeni güncellemeden etkilenecek. Bilindiği üzere WhatsApp’ta kullanıcılar tek seferde 20 farklı kullanıcıya mesaj iletimi gerçekleştirebiliyorlar.

Ancak son dönemde özellikle Hindistan’da platformun bu özelliği kullanılarak sahte haber dağıtımı gerçekleşiyordu. WhatsApp’ın en çok kullanıldığı ülkelerden birisi olan Hindistan’da bu durumun önüne geçmek için mesaj iletim sınırı daha da düşürülüyor. Yapılan güncelleme ile kullanıcılar artık en fazla 5 kişiye mesaj iletme imkanına sahip olacak. Hem emojilerin yeni tasarımı hem de mesaj iletim sınırlaması henüz tüm platforma yayılmış değil. Ancak kısa süre içerisinde tüm kullanıcılar için güncellemelerin yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum