Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’tan Ekran Görüntüsü Alanlara Kötü Haber!

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, başta ekran görüntüsü olmak üzere bir dizi yeni güvenlik önlemleri üzerinde çalışıyor.
WhatsApp’tan Ekran Görüntüsü Alanlara Kötü Haber!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geliştirdiği yeni özellikler ile kullanıcılarını memnun ediyor. Ancak gelen son haberlere göre aynı şeyi söylemek pek mümkün olmayacak. Uygulamanın güvenlik seviyesini artıracak yeni özellikler üzerinde çalışan yetkililer, başta ekran görüntüsü engeli olmak üzere bir dizi yenilik getirmeye hazırlanıyor.

İnternet ortamında WhatsApp’tan alınmış sayısız ekran görüntüsüne tanık olmak mümkün. Ancak bu durumu bir güvenlik tehdidi olarak algılayan platform yetkilileri, kullanıcıların sohbet görüntüsü almalarını engellemeye hazırlanıyor. Ayrıca parmak izi sensörü olan telefonlar için de WhatsApp’tan yeni özellikler yolda.

Ekran Görüntüsü Dönemi Sona Eriyor

Ekran Görüntüsü Dönemi Sona Eriyor

Anlık mesajlaşma uygulamasında kısa bir süre sonra sohbetlerin ekran görüntüsünün alınması engellenecek. Özel sohbetlere yönelik bu yeni özellik, WhatsApp’ın güvenliğe yönelik bir hamlesi olsa da kullanıcıları memnun etmeyecektir. Şirkete yakın kaynaklardan gelen son haberlere göre bu alanda testlerin başladığı ve önemli çalışmaların yürütüldüğü belirtildi.

Ayrıca bir diğer güvenlik hamlesi ise parmak izi özelliği olacak. Gelecek olan özellik ile telefonunda parmak izi sensörü olan kullanıcılar WhatsApp’a giriş yapmak için parmak izi tanımlayabilecek. Ekstra bir güvenlik önlemi olarak karşımıza çıkan parmak izi korumasıyla ilgili testlere de WhatsApp geliştirici ekibi başlamış durumda.

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiye göre yeni güvenlik özellikleri henüz geliştirme aşamasında ve yakın zaman içerisinde sınırlı sayıda kullanıcı tarafından denemeye açılacak. WhatsApp’tan bir yetkili yapılan çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada “WhatsApp için önemli bir güncelleme ve kötüye kullanımı sınırlandıracak bir gelişme. WhatsApp ekran görüntüsü yasağı bir önlem.” ifadelerine yer verdi. Görünen o ki anlık mesajlaşma uygulamasında güvenliğe özellikler artacak ancak bir yandan da kullanıcıların keyfi kaçacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum