Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Kullanıcıları Durumlarını Çok Sayıda Platformda Paylaşabilecek

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta Durumlar, Facebook Hikayeler bölümünde paylaşılabilecek.
WhatsApp Kullanıcıları Durumlarını Çok Sayıda Platformda Paylaşabilecek

Sosyal medyada Snapchat ile başlayan Hikayeler furyası daha sonra Instagram ile çok daha popüler hale geldi. Facebook, ilk olarak Instagram’da başlattığı Hikayeler uygulamasını daha sonra bünyesi altındaki diğer platformlarda da kullanıma sundu. Messenger ve WhatsApp’ta Durumlar sekmesi altında kullanıcılar süreli paylaşımlar yapabiliyor.

WhatsApp’ın dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olması, kullanıma sunulan uygulamalar için büyük şans. Şirket WhatsApp’ın Durumlar bölümüne dair etkileşimi artırmak adına yeni çözüm arayışlarına girmiş durumda. Gelen son haberlere göre WhatsApp Durumlar bölümü şirketin diğer uygulamalarında da paylaşılabilecek.

WhatsApp Durumlar Daha Geniş Alana Yayılıyor

WhatsApp Durumlar Daha Geniş Alana Yayılıyor

Facebook, WhatsApp’ın hem iOS hem de Android uygulaması için Durumlar sekmesini başka platformlara taşımayı düşünüyor. Üzerinde çalışılan yeni özellik ile kullanıcılar WhatsApp Durumlar’daki hikayelerini, Instagram, Messenger ve Google Fotoğraflar hizmetinden paylaşabilecek. Özellik için WhatsApp üzerinden Facebook’a bağlanmak gerekmiyor.

Şirketin üzerinde çalıştığı özellik Android ve iOS API’leri üzerinden çalışacağı için platformlar arası herhangi bir bağlantı işlemi yapmak gerekmiyor. Facebook’un yapılacak paylaşıma dair herhangi bir ayar menüsüne yer vermemesinin altında geçtiğimiz süreçte yaşanan veri skandalları yatıyor. İmajını daha da zedelemek istemeyen sosyal medya devi, WhatsApp’taki Durumların paylaşımını otomatik hale getirmiyor.

Facebook’un Veri Güvenliği Tartışma Konusu

Facebook’un Veri Güvenliği Tartışma Konusu

Geçtiğimiz dönemde Cambridge veri skandalı ile başlayan süreç daha sonra pek çok veri ihlali ile Facebook büyük yankı uyandırmıştı. Şirket WhatsApp’ı bünyesine kattığı dönemde, mesajlaşma uygulamasındaki verilerini asla paylaşmayacacağını duyurmuştu.

Daha sonra bu fikrinde değişime giden sosyal medya devi, bazı geliştiricilerden yoğun tepki almıştı. Yaklaşık 2 yıl önce ise Avrupa Komisyonu Facebook’a izinsiz veri paylaşımı yapması sebebiyle 122 milyon dolar para cezası kesmişti.

WhatsApp durumlarının başka platformlarda paylaşılmasını sağlayan özellik Android beta programına dahil edilmiş durumda. İsteyenler “Test Kullanıcısı Ol” seçeneği ile üzerinde çalışılan en yeni özellikleri deneyimleme imkanına sahip olabilir. Önümüzdeki günlerde bu özelliğin kararlı sürüm için yayınlanması bekleniyor.

Instagram Keşfet için Reklam Gösterimi

Instagram Keşfet için Reklam Gösterimi 

Facebook, bir diğer popüler uygulaması Instagram’da da yeni bir uygulamanın startını verdi. Aylık kullanıcı sayısıyla 1 milyara yaklaşan Instagram, şirketi yeni reklam arayışlarına yöneltmiş görünüyor. Instagram’da kullanıcıların en çok kullandığı bölümler arasında Keşfet geliyor. Buradaki yüksek etkileşimin farkında olan şirket, reklam gösterimi yapmaya başladı. 

Özellik, Keşfet görünümünün içerisinde görünmekten ziyade, kullanıcının buradan bir bağlantıya tıkladığında çalışacak şekilde geliştirildiği belirtiliyor. Gönderinin altındaki yorumları kaydıran kullanıcılar, video ve resim şeklinde reklamları görecekler. 

Özellik henüz test sürecinde ve sadece IGTV reklamları gösteriliyor. Ancak önümüzdeki günlerde şirketin yeni reklam anlaşmaları yapması ve buradan büyük bir gelir elde etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum