Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Corona Virüsü ile İlgili Doğrulanmış Bilgiler Sunuyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Corona virüsü ile ilgili bilgileri sunmak adına yeni bir web sayfası oluşturdu.
WhatsApp Corona Virüsü ile İlgili  Doğrulanmış Bilgiler Sunuyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, dünya genelinde 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Facebook’un sahibi olduğu platform her geçen gün hızla büyüyor ve yeni özellikler ile kullanıcılarına sunduğu deneyimi sürekli iyileştiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde otomatik mesaj silme özelliğini test etmeye başlaması ile gündeme gelmişti. Akıllı telefonların neredeyse tamamında kullanılan uygulama, bilgi akışında büyük rol oynuyor.

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsüne dair doğru ya da yanlış pek çok bilgi sosyal medya platformları aracılığı ile dolaşıyor. Bu platformların başında ise WhatsApp’ın geldiğini söyleyebiliriz. Bilgi akışında asılsız ve doğrulanmamış haberler WhatsApp aracılığı ile kısa sürede viral oluyor ve çok sayıda insan panik yaşayabiliyor. Mesajlaşma devi bu durumun önüne geçmek adına yeni bir web sayfası oluşturdu.

WhatsApp’tan Salgın için İnternet Sitesi

WhatsApp’tan Salgın için İnternet Sitesi

Corona virüsünün dünya genelinde hızla yaygınlaşması sonrası doğrulanmamış ve asılsız bilgiler büyük risk yaratıyor. Uzmanlar Dünya Sağlık Örgütü ve ülkelerin resmi sağlık kuruluşları tarafından yapılmış açıklamaların takip edilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu çerçevede WhatsApp, Dünya Sağlık Örgütü, Birleşmiş Milletler ve UNICEF ortaklığında yeni bir internet sitesi açtı.

Bu site ile söz konusu kurumlar tarafından paylaşılan resmi bilgiler insanlara aktarılacak. Sitede salgının yayılması halinde mesajlaşma uygulamasının nasıl kullanılması gerektiğine dair bilgilendirmeler yer alıyor. Yine WhatsApp üzerinde yer alan bir takım özelliklere de bu web sitesinde yer verilmiş durumda.

Şirket açıklamasında kullanıcıların UNICEF, Dünya Sağlık Örgütü gibi resmi kurumlara bu web sitesi ile doğrudan erişim sağlanabileceğini belirtiyor. Mesajlaşma devi ayrıca Endonezya, İsrail, Brezilya, Güney Afrika ve Singapur hükümetleri işe iş birliği yaptığını ve resmi açıklamaların da bu web sitesi aracılığı ile aktarılacağını duyurdu.

Doğrulanmış Bilgi Aktarılacak

Doğrulanmış Bilgi Aktarılacak

WhatsApp Başkanı Will Cathcart, yeni web siteleri ile ilgili açıklamasında kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmaları için kaynak oluşturduklarını söyledi. İnsanların hayatını kurtaracak çalışmalara olan desteklerinin süreceğini söyleyen Cathcart, ülkelerin sağlık bakanlıkları ile koordineli çalışacaklarını ifade etti.

Mesajlaşma platformu ayrıca Uluslararası Bilgi Kontrol Ağı’na, Corona virüsü ile mücadele amacıyla 1 milyon dolar hibe verdi. Tüm bu gelişmelere rağmen kullanıcılar arasında asılsız bilginin yayılmasının önüne tam olarak geçilmiş değil. Salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısı 8.200’ü geçti. 200 bin fazla insanın virüs nedeniyle enfekte olduğu belirtiliyor ve pek çok ülkede OHAL ilan edilmiş durumda. WhatsApp’ın Corona virüsüne karşı oluşturmuş olduğu internet sayfasını bu adresten ziyaret edebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum