Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Çoklu Cihaz Kullanımı Özelliğini Masaüstünde Test Etmeye Hazırlanıyor

WhatsApp bir süredir üzerinde çalıştığı çoklu cihaz özelliğini masaüstü uygulamasında test edecek.
WhatsApp Çoklu Cihaz Kullanımı Özelliğini Masaüstünde Test Etmeye Hazırlanıyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın geliştirme süreci aralıksız devam ediyor. Facebook çatısı altında bulunan platform, satın alındıktan itibaren yıllar boyu büyük bir değişim geçirdi. Dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunan platform iOS, Android ve masaüstü uygulamaları üzerinden kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Geliştirilen yeni özellikler ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediliyor ve uzun bir süreçten sonra tüm kullanıcılara sunuluyor.

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp için çoklu cihaz desteğinin geleceği duyurulmuştu. Şirket bir süredir bu özellik üzerinde çalışmalar yürütüyor. WhatsApp’ın beta sürümünde yapılan güncellemeler gelecek yenilikler hakkında önemli fikir veriyor. Geliştiriciler 2021 yılının ilk beta güncellemesini yayınladı ve çoklu cihaz desteğine dair yol haritası ortaya çıkmış oldu. Mesajlaşma devi bu özelliği ilk olarak masaüstü sürümünde test etmeye hazırlanıyor.

Çoklu Cihaz Desteği Önce Web Sürümüne Gelebilir

Çoklu Cihaz Desteği Önce Web Sürümüne Gelebilir

WABetaInfo tarafından WhatsApp için yayınlanan 2.21.1.1 kodu ile yayınlanan beta sürümü incelendi. Güncelleme ile çoklu cihaz desteğinin önümüzdeki süreçte kullanıcıların beğenisine sunulacağı görülüyor. Bilindiği üzere mesajlaşma uygulamasına tek bir cihaz üzerinden oturum açılabiliyor.

Masaüstünde giriş yapmak için karekod üzerinden iki cihazı birbirine bağlamak gerekiyor. Çoklu cihaz desteği bu zorunluluğu ortadan kaldırmak üzerine tasarlanıyor. Beta sürümüne gelen güncelleme bu desteğin ilk olarak WhatsApp Web sürümüne geleceğine işaret ediyor. Gelecek yenilik ile kullanıcılar uygulamayı farklı cihazlar üzerinden açma imkanına sahip olabilecek.

Daha doğrusu aynı anda birden fazla cihazda oturum açılabilecek. Şirket bu özelliğin test edilmesi için sayfaya WhatsApp Web bağlantısı eklemeyi planlıyor. Tabi bu test sürecine sadece beta programına kayıtlı kullanıcılar ulaşabilecek. Tüm kullanıcılara çoklu cihaz desteğinin ne zaman ulaşacağı bilinmiyor.

Siberay’dan Dolandırıcılık Uyarısı

Siberay’dan Dolandırıcılık Uyarısı

Yeni özellikler ile sürekli geliştirilen WhatsApp hemen herkes tarafından kullanılan başlıca mesajlaşma uygulaması olarak biliniyor. Bu denli yaygın bir platform dolandırıcılık amaçlı kullanılabiliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (SİBERAY), sosyal medya hesabından kullanıcıları dolandırıcılara karşı uyardı.

Yapılan uyarıda, “WhatsApp dolandırıcılığına DİKKAT! Telefonunuza görseldeki türde gelebilecek mesajlar aldatıcıdır ve dikkate alınmamalıdır. Böyle bir durumda panik yapılmamalı, mesajı gönderen kişi önce şikayet edilmeli, sonra da engellenmelidir.” ifadelerine yer verildi. Kurum dolandırıcıların hedef alınan kullanıcılarda ne gibi görüntülerin ortaya çıktığını da bir ekran görüntüsü ile paylaştı.

Siberay’ın bu paylaşımından daha önce WABetaInfo’dan da benzer bir açıklama gelmiş ve kullanıcılar dolandırıcılara karşı uyarılmıştı. Bu yöntemle özellikle yaşlı insanlar paniğe kapılıyor ve kredi kartı bilgilerini paylaşabiliyor ya da verilen hesaplara ödeme yapabiliyor. Uzmanlar bu tarz mesajlar atan numaraların engellenmesini ve şikayet edilmesini öneriyor. Geçtiğimiz yıllarda WhatsApp üzerinde çok sayıda kullanıcının benzer yöntemler ile dolandırıldığı gündeme gelmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum