Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Mobil Uygulamalarında Bulunan Çıkartmaları Web Sürümüne Getiriyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın mobil sürümlerinde bulunan üçüncü parti çıkartmalar web uygulamasına geliyor.
WhatsApp Mobil Uygulamalarında Bulunan Çıkartmaları Web Sürümüne Getiriyor

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılarına daha iyi bir sohbet deneyimi sunmak adına sürekli yeni özellikler ile donatılıyor. Platform ağırlıklı olarak iOS ve Android üzerinden kullanılıyor. Ancak şirket masaüstü kullanıcıları için de web uygulamasını kullanıma sunmuş durumda. WhatsApp’a gelen pek çok özellik ilk olarak mobil sürümlere geliyor.

Aradan geçen süreç sonrasında ise web uygulaması için aynı özelliklerin sunulduğunu söyleyebiliriz. Şirket bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda mobil sürümlerinde animasyonlu çıkartmaları kullanıma sunmuştu. Bu çıkartmalar WhatsApp’ın kendisine ait değil ve üçüncü parti geliştiriciler tarafından tasarlanıyor. Şirket şimdi bu çıkartmaları Web sürümü için sunmaya hazırlanıyor.

Çıkartmalar Web Uygulamasına Geliyor

Çıkartmalar Web Uygulamasına Geliyor

WhatsApp ile ilgili sızıntıları ile bilinen WABetaInfo, üçüncü parti çıkartmaların Web uygulaması için geleceğini duyurdu. Mesajlaşma uygulamasına gelecek tek özellik bununla sınırlı değil. WABetaInfo’nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda Web uygulaması için geliştirilen maymunlardan oluşan çıkartma paketlerine yer veriliyor.

Ortaya çıkan beta kodlarına göre WhatsApp’ın platformları telefondan bağımsız olarak çalışır hale gelecek. Bu sayede kullanıcıların telefonu kapansa bile masaüstü platformlardan WhatsApp çalışır halde olacak. Gelecek olan üçüncü parti çıkartmalar ile beraber Web uygulamasına yönelik pek çok yeni özelliğin yolda olduğu görülüyor.

Sık Yönlendirilen Mesajlar Belirtilecek

Sık Yönlendirilen Mesajlar Belirtilecek

Popüler mesajlaşma uygulamasının üzerinde çalıştığı özellikler bunlarla sınırlı değil. Şirketin bu ay içerisinde ‘Sık Yönlendirilen Mesajlar’ adı altında yeni bir özelliği sunması bekleniyor. Kullanıcı güvenliğine yönelik olan bu güncelleme ile platformda çok yönlendirilen mesajların yanına iki adet ok işareti konulacak. Şirketin bu sayede spam ve yalan haber ile daha etkin mücadele etmek istediği belirtiliyor.

Üzerinde çalışılan bir diğer özellik ise WhatsApp hesaplarının başka cihazlarda kullanılabilmesine olanak sağlıyor. Bilindiği üzere kullanıcılar uygulamaya sadece kendi telefonlarından giriş yapabiliyor. Başka bir cihazdan WhatsApp hesabına giriş yapıldığında daha önceden giriş yapılan cihazdan otomatik çıkış yapılacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum