Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’ta Kullanıcılar Bildirimleri Kalıcı Olarak Sessize Alabilecek

WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre WhatsApp’ta sohbetleri kalıcı olarak sessize alma özelliği test ediliyor.
WhatsApp’ta Kullanıcılar Bildirimleri Kalıcı Olarak Sessize Alabilecek

Facebook’un sahibi olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp, 2 milyar aktif kullanıcı sayısı ile lider konumda. Geçtiğimiz yıllardan bu yana sürekli geliştirilen platform her geçen gün kullanıcılara daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyor.

Mesajlaşma devi bir süredir tek hesap üzerinden daha fazla cihazda oturum açılmasını sağlayan özellik üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki günlerde bu özelliğin sunulması bekleniyor. Geliştirilen özelliklerin büyük bölümü sohbet deneyimini iyileştirmek adına yapılıyor.

Bilindiği üzere WhatsApp’ta bireysel ve grup sohbetleri yapılabiliyor. Bu sohbetleri kullanıcılar istekleri doğrultusunda sessize alabiliyor. Ancak mesajlaşma uygulaması bunun için bir süre belirlemeyi şart koşuyor. WABetaInfo’dan sızdırılan bilgilere göre WhatsApp’ta sohbetler artık kalıcı olarak sessize alınabilecek.

Sohbetler Tamamen Susturulacak

Sohbetler Tamamen Susturulacak

WhatsApp’ta kullanıcılar sohbetleri belirli süre opsiyonları ile sessize alabiliyor. Bu opsiyonlar 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl olarak sıralanıyor. Yani bir kullanıcı grup ya da tekil sohbeti en fazla bir yıl süre ile sessize alabiliyor. WhatsApp bu sürenin kalıcı olarak uygulanmasına imkan sağlayan özelliği test etmeye başladı. Yapılacak değişiklik ile 1 yıl seçeneğinin yerini her zaman seçeneğinin alması bekleniyor.

Tahminlere göre WhatsApp’ın bu özelliğini 2.20.197.3 sürümü ile tüm kullanıcılara sunmuş olacak. Özelliğin halihazırda kullanımda olan beta sürümünde olmadığı belirtiliyor. Yapılacak düzenlemenin özellikle yoğun sohbetlerin olduğu grup sohbetleri için önemli olduğu belirtiliyor. Pek çok kullanıcı bulunduğu kalabalık gruplardaki sohbetleri sessize almayı tercih ediyor.

Bir yıl dolduktan sonra grup bildirimleri otomatik olarak açılıyor. Dolayısıyla yapılacak düzenlemeyi kullanıcıları beğeniyle karşılayacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum