Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Asılsız Haberleri Engellemek Adına Yeni Güncelleme Yayınladı

Popüler uygulama WhatsApp, platformda hızla artan sahte haberlere karşı yeni özellikler üzerinde çalışıyor.
WhatsApp Asılsız Haberleri Engellemek Adına Yeni Güncelleme Yayınladı

Son dönemin en gözde anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, devasa bir platform olmasının getirdiği olumsuz yönler ile baş etmeye çalışıyor. Tüm dünyanın odağında olan mesajlaşma uygulamasında sürekli kaynağı asılsız sahte ve yalan haberlere rastlamak mümkün. Sosyal medyanın önlenemez yükselişi ise bu duruma zemin oluşturuyor.

WhatsApp ekibi ise kendi bünyesinde yayılan sahte haberleri önlemek adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Son olarak üzerinde çalışılan özellik ile popüler uygulama üzerinden yayılan sahte haberlerin yayılmasının engellenmesi amaçlanıyor. Şirket son olarak Business uygulamasının beta sürümlerini güncellemişti.

Mesaj İletiminde Yeni Bilgilendirmeler

Mesaj İletiminde Yeni Bilgilendirmeler

Söz konusu yalan haberlerin engellenmesi için işletmelere yönelik sunulan Business uygulamasında Kısa Link özelliği kullanıma sunulmuştu. Gelen özellik işletme hesaplarının müşterileri ile kısa linkler aracılığı ile iletişime geçmesini sağlanacak. Uygulamanın Android beta ve iOS beta sürümlerinde yine sahte haberlerin yayılmasını engelleyecek iki yeni özelliğe rastlandı.

İletildi ve Sık İletildi adı verilen özellikler ile dev platformda hızla yayılan sahte haberlerin engellenmesi planlanıyor. İlk olarak gelen İletildi Bilgisi özelliği ile kullanıcılar kendilerine gelen mesajın kaç kere iletildiğini görme imkanına sahip olacak. Ancak kullanıcıların söz konusu mesajın kaç kere iletildiğini görmesi için başka bir sohbete iletmesi gerekiyor. Bir diğer özellik olan Sık İletildi ise gelen mesajın platformda çok iletilip iletilmediği hakkında bilgi verecek.

Burada kıstas olarak bir mesajın 4 kere iletilip iletilmediği belirlenmiş. 4’ten fazla iletilmiş olan mesajların üzerinde kullanıcılar ‘Sık İletildi’ ibaresini görecekler. Şirketin üzerinde çalıştığı yeni özellikler hala gelişim aşamasında olduğu için ana sürüm için kullanıma sunulmadı. Beta sürümde deneme aşamasında olan yeni özelliklerin önümüzdeki günlerde resmi olarak yayınlanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum