Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp’tan Android Kullanıcılarını Rahatlatacak Ses Kaydı ve Sticker Güncellemesi Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android Beta kullanıcıları için yeni güncellemeleri kullanıma sundu. İşte detaylar…
WhatsApp’tan Android Kullanıcılarını Rahatlatacak Ses Kaydı ve Sticker Güncellemesi Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ardı arkası kesilmeksizin kullanıcılarına yenilikler sunmaya devam ediyor. Aylık kullanıcı sayısıyla rekor kıran uygulama, son olarak daha önceden iOS’ta kullanılabilen bir özelliği Android platformu için kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

İlk olarak Android Beta kullanıcıları için yayınlanan iki önemli güncelleştirmenin önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar için yayınlanması bekleniyor. Bu güncellemelerden birisi kullanıcıların en dertli olduğu konulardan biri ses kaydetme özelliği. Bir diğer yenilik ise sticker paketlerini indirecek olan kullanıcıları ilgilendiriyor.

Ses Kaydı Oluşturanlara Büyük Rahatlık

WhatsApp’ın Android kullanıcıları için getirmeye hazırlandığı ilk güncelleme ses kaydı oluşturup gönderenleri ilgilendiriyor. Bugüne kadar kullanıcılar ses kaydı oluştururken mikrofona basılı tutması gerekiyordu. Bu da yapılan işi zorlaştırıyordu.

Gelecek olan güncelleme ile parmağınızı 0.5 saniye basılı tutmanız halinde belirecek kilit ikonu sayesinde ses kayıtlarınızı daha pratik bir şekilde oluşturabileceksiniz. Bu sayede parmağınızı basılı tutmak zorunda kalmadan rahat bir şekilde ses kaydedebilirsiniz. Söz konusu özellik hali hazırda iOS kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

Sticker Paketlerinin Boyutları Görüebilecek

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android kullanıcıları için yayınlayacağı bir diğer güncelleştirme ise sticker paketleri ile ilgili. Bu paketleri indiren kullanıcılar normalde boyutlarını göremiyor ve cihazlarında fazla yer kaplamasına yol açabiliyorlardı. Ya da mobil paket ile indirdikleri zaman tahmin ettiklerinden fazla veri kullanımında bulunuyorlardı.

Yeni güncelleme sayesinde sticker paketlerini indirmeden önce boyutlarını görmek mümkün olacak. Bu sayede paketleri indirmek isteyen kişiler daha sağlıklı bilgiye ulaşabilecekler. Android Beta için yayınlanmış olan güncellemeler henüz test aşamasında. Yakın zamanda tüm Android kullanıcıları için yayınlanacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum