Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp Android Uygulamasına Parmak İzi Özelliği Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın Android sürümü için kullanıcı güvenliğini artıracak yeni bir özelliğin geleceği ortaya çıktı.
WhatsApp Android Uygulamasına Parmak İzi Özelliği Geliyor!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıma sunulduğu günden beri sürekli yeni özellikler ile donatılmaya devam ediyor. Ancak uygulama sürekli güncellenmesine rağmen halen milyonlarca kullanıcısının beklediği pek çok özellik olmakta. Bu özelliklerden birisinin Android sürümüne geleceği ortaya çıktı.

Şirket kısa bir süre önce iOS’ta yer alan Face ID ve Touch ID özelliklerini WhatsApp uygulamasına uygun bir şekilde geliştirdiğini açıklamıştı. Ancak Android cephesi için herhangi bir gelişme söz konusu değildi. Gelen son haberler WhatsApp Android uygulamasının güvenlik seviyesinin daha da artacağını gözler önüne seriyor.

WhatsApp Android’e Parmak İzi Desteği

WhatsApp Android’e Parmak İzi Desteği

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği özellik için çalışmaya başladı. WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre Android uygulaması için yakın gelecekte parmak izini kullanmak mümkün olacak. Bilindiği üzere son dönemde akıllı telefonlarda yüz tanıma ya da parmak izi özellikleri ile kullanıcı güvenliği üst seviyeye çıkmış oluyor.

Gelecek olan özellik bundan böyle WhatsApp bünyesinde de yerini almış olacak. Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber kullanıcılar isterlerse WhatsApp uygulamasını sadece parmak izi ile açılabilir hale getirebilecekler. Bu sayede uygulamanın sahibi olmayan herhangi bir kullanıcı mesajlara izinsiz olarak erişememiş olacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilerde Ayarlar sekmesinde yer alan Privacy başlığı altında yeni bir panel eklendiği görülüyor. iOS uygulamasına entegre edilmesi beklenen güvenlik özellik Android cihazlarda da yerini almış olacak. Parmak izi seçeneğine başka güvenlik seçenekleri de eklenecek. Uygulamanın parmak izini okumaması durumunda şifre da da ekran kilidi seçenekleri eklenecek. Yeni güvenlik özelliğinin önümüzdeki günlerde Android 6.0 ve daha üst sürüm kullanıcılarına sunulması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum