Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp 2020’nin İlk Gününden İtibaren Eski Sürümlere Desteği Kesiyor

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yarından itibaren çok sayıda cihaza verdiği desteği kesiyor.
WhatsApp 2020’nin İlk Gününden İtibaren Eski Sürümlere Desteği Kesiyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, iOS ve Android aracılığı ile milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu alanda en çok kullanılan platform olarak karşımıza çıkan WhatsApp, yeni özellikler ile sürekli güncelleniyor. Şirket son olarak otomatik mesaj silme özelliğine dair bir duyuru yapmıştı. Uygulamaya yeni araçların eklenmesi ile beraber sistem gereksinimlerinde de bir artış söz konusu oluyor. WhatsApp ekibi ise belirli zaman aralıkları ile çok eski sürümlere verdiği desteği sonlandırmak durumunda kalıyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yeni yıl ile beraber bazı işletim sistemlerine dair verilen desteğin kesileceği belirtildi. WhatsApp ‘Destek’ sayfasından yapılan bilgilendirme ile 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle hangi sürümlere dair verilen desteğin kesileceği açıklandı. Yapılacak olan bu değişiklik ile beraber milyonlarca kullanıcı WhatsApp’ın yeni özellik ve güncellemelerinden yararlanamayacak. İşte desteğin kesileceği iOs ve Android sürümleri…

WhatsApp Desteğine Dair Gelişme

WhatsApp Desteğine Dair Gelişme

Dünya genelinde bir numaralı mesajlaşma platformu WhatsApp, bugün itibariyle Windows Mobile yüklü akıllı telefonlara verdiği desteği kesiyor. Microsoft tarafından büyük umutlarla geliştirilen Windows Mobile, iOS ve Android rekabetinin arasında varlık gösterememiş ve şirket tarafından artık yeni bir destek verilmeyeceği açıklanmıştı.

Hatta Microsoft kullanıcılara bu işletim sistemi kullanmamalarını, iOS ya da Android yüklü bir akıllı telefona geçmelerini tavsiye etmişti. Bu durum sonrası pek çok popüler uygulama da vermiş olduğu desteği kesmeye başladı. 31 Aralık 2019 itibariyle artık Windows 10 Mobile’da yüklü olan WhatsApp uygulamaları artık güncelleme alamayacak.

Bununla beraber Şubat ayı içerisinde de bazı cihazlara verilen destek yine WhatsApp tarafından kesilecek. 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümleri ve altındaki işletim sistemleri artık WhatsApp desteğinden mahrum kalacak. Burada altı çizilmesi gereken nokta bu cihazlara güncelleme desteğinin kesilecek olması kullanılamayacağı anlamına gelmiyor.

Amaç Popüler İşletim Sistemlerine Ulaşmak

Amaç Popüler İşletim Sistemlerine Ulaşmak

Uygulamayı kullanmaya devam etmekle beraber yeni özelliklerden yararlanmak mümkün olmayacak. Ayrıca uygulamada oturum kapatıldığı zaman tekrar giriş yapma imkanı ortadan kalkacak. Şirket yetkilileri alınan kararla ilgili açıklamalarında, asıl amaçlarının yeni işletim sistemlerini kullanan daha çok kullanıcıya ulaşmak olduğunu belirtiyor. Geliştirilecek olan yeni özelliklerin sürekli yukarı yönde ilerlemesi, bunun eski sürümler için uyarlanmasını zor hale getiriyor.

Böyle bir yenileme için yetersiz kalan eski sürümlerin kullanıcılara sorun yaşatacağına dikkat çekiliyor. WhatsApp desteğini alamayacak kullanıcılar için geriye alternatif seçenekler kalıyor. Telegram ya da Messenger gibi farklı mesajlaşma uygulamaları kullanılabilir. Ya da SMS aracılığı ile geleneksel şekilde mesajlaşmaya devam edilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum