Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

WhatsApp, 2021’den İtibaren Destek Vermeyeceği Telefonları Açıkladı

WhatsApp önümüzdeki yıldan itibaren destek vermeyi durduracağı telefonları açıkladı.
WhatsApp, 2021’den İtibaren Destek Vermeyeceği Telefonları Açıkladı

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mesajlaşma uygulamaları kullanıcıların başlıca iletişim aracı haline geldi. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanların başında WhatsApp geliyor. Facebook’un sahibi olduğu platform iOS ve Android platformları üzerinden milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Mesajlaşma devi kullanıcılara sunduğu deneyimi iyileştirmek adına yeni özellikler geliştirmeyi sürdürüyor.

Bugün itibarıyla uygulamanın dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. Şirket her yılın sonu yaklaştığında destek sayfasında bazı güncellemeler yapıyor. Bu güncellemelerde destek verilen eski cihazların kapsamında değişiklikler yapılıyor. 2021’in yaklaştığı şu günlerde destek sayfası yeniden güncellendi. Bazı eski telefonlar artık WhatsApp’ı çalıştırmayacak.

WhatsApp Destek Sayfasını Güncelledi

WhatsApp Destek Sayfasını Güncelledi

Mesajlaşma devinden yapılan açıklamaya göre yeni yıldan itibaren iOS 9 ve altı işletim sistemlerinde artık WhatsApp çalışmayacak. Android tarafında ise en düşük sistem 4.0.3 olarak belirlendi. Bu sürümün altındaki cihazlarda mesajlaşma uygulaması kullanılamayacak. Her iki tarafta da bu sürümleri kullanan kişi sayısının epey az olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla yapılan değişiklik çok az bir kullanıcıyı etkileyecek.

Şirketin bu kararı almasının başlıca sebebi olarak kullanıcı güvenliğinin ön planda tutulması yer alıyor. Günümüzde mobil uygulamalar üzerinden veri ihlallerine sıkça tanık oluyoruz. Geliştiriciler yayınladıkları yamalar ile bu cihazların korunmasını sağlıyor. Ancak eski model telefonlarda bu güncellemelerde aksaklıklar yaşanıyor.

2021 itibarıyla Android tarafında WhatsApp’ın çalışmayacağı telefonlar arasında HTC Desire, LG Optimus Black, Motorola Droid Razr ve Samsung Galaxy S2 gibi cihazlar yer alıyor. iOS tarafında ise iPhone 4 ve daha önceki telefonları gösterebiliriz. iPhone ‘4S, 5, 5S, 5C, 6, ve iPhone 6S kullanıcıları iOS 9 ve daha üstü bir işletim sistemi yükleyerek WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum