Paylaşım

ABD’li Startup Şirketi WeWork Çinli Rakibi Naked Hub’ı Satın Aldı!


 

ABD’li WeWork, Çinli rakibi naked Hub’ı satın aldığını açıkladı. Anlaşmanın ne kadara mal olduğu açıklanmazken kaynaklar satın almanın 400 milyon dolar olduğunu öne sürdü.

ABD’li ofis paylaşımı girişimi WeWork’un Çinli rakibi naked Hub’ı satın aldığı açıklandı. Küçük ya da orta ölçekli şirketler ile teknoloji girişimleri için ortak çalışma alanları sağlayan New York merkezli WeWork, tıpkı kendisi gibi ofis paylaşımı hizmeti veren Şangay merkezli naked Hub’ı bünyesine kattı.

Anlaşmayla ilgili konuşan WeWork CEO’su Adam Neumann satın almanın; şehirleri ve binaları çalışma alanına dahil etme planının bir parçası olduğunu belirtti. ABD’li girişimin Asya pazarında daha çok büyüyebilmesi için atılan bu adımın WeWork’e ne kadara mal olduğu belirtilmezken, bazı kaynaklar satın almanın 400 milyon dolar civarında olduğunu öne sürdü.

WeWork’un Twitter hesabında paylaştığı duyuruda; 2015’te kurulan naked Hub’ın 24 lokasyonda 10 bin kullanıcısı olduğu belirtildi.

Söz konusu lokasyonlar arasında; startupın genel merkezinin bulunduğu Şangay, Pekin ve Hong Kong’un yer aldığı söylendi. Neumann satın almayla ilgili olarak “Naked Hub’ın bizim topluluk, tasarım, kültür ve teknolojinin önemiyle ilgili düşüncelerimizi paylaştığını gördük; birlikte Çin’deki işletmelerimizin büyüyüp daha başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

Yeri gelmişken; WeWork’un geçen yıl Japon dev Softbank’tan 4.4 milyar dolarlık yatırım aldığını da belirtelim.

Softbank’tan 4.4 Milyar Dolarlık Alan WeWork Kaldı ki bu yatırımın 1.4 milyar dolarlık kısmı Çin, Japonya, Güneydoğu Asya pazarlarında büyümek için kullanılacaktı. Ayrıca söz konusu yatırımla WeWork’un değerlemesi 20 milyar dolara çıkmış ve halka açık olmayan en değerli şirketler arasına girmişti.

Yatırımdan kısa süre sonra ise etkinlik organizasyon girişimi Meetup’ı satın aldığını açıklamıştı.

WeWork naked Hub'ı Satın AldıKeza Meetup öncesinde de WeWork; Fieldlens’i, Singapurlu Spacemob’u, Unomy’yi ve Flatiron School’u satın almıştı.

Tüm bunların yanında büyüme konusundaki hamleleriyle dikkat çeken girişim; Mart ayında da ağırlıklı olarak içerik pazarlaması ve SEO hizmeti veren Conductor’ı satın aldığını duyurmuştu. Kısacası; arka arkaya satın alma yapan WeWork’un adını önümüzdeki zamanlarda daha çok duyacağız gibi görünüyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın