Yatırım yapmaya başla!

Wells Fargo, BNY Mellon Yöneticisi Charles Scharf’ı Yeni CEO’su Olarak Belirledi

ABD’li bankacılık devi Wells Fargo, yeni CEO’su olarak BNY Mellon’dan Charles Scharf’ı seçti. İşte detaylar;
Wells Fargo, BNY Mellon Yöneticisi Charles Scharf’ı Yeni CEO’su Olarak Belirledi

ABD’nin en büyük bankalarından Wells Fargo, bugünkü açıklamasında yeni CEO’su ve başkanı olarak New York Mellon Bankası Başkanı ve CEO’su Charles Scharf’ı seçtiğini duyurdu.

Wells Fargo Yönetim Kurulu Başkanı Betsy Duke konuşmasında, Charlie Scharf’ın değişimi başlatmak ve yönlendirmek, sonuçları yönlendirmek, operasyonel risk ve uygunluğu güçlendirmek ve hızla gelişen bir dijital manzarada yenilik yapmak için güçlü bir sicili olduğunu gösterdiğini aktardı.

Scharf’ın ABD’nin dördüncü en büyük bankasında 31 yıl geçirdikten sona Mart ayında istifa eden eski CEO Tim Sloan‘ın yerine geçeceği belirtildi.

Wells Fargo Tim Sloan Yerine  BNY Mellon Yöneticisi Charles Scharf Geçecek Yeni işe alım, bankanın aylarca üst pozisyonda yer almaya istekli bir aday bulmakta zorlanmasının ardından geldi. Çünkü 2016 yılında, Wells Fargo’daki çalışanların satış kotalarını karşılamak için milyonlarca sahte banka hesabı yarattıkları yönünde haberler, bankanın itibarını ciddi şekilde bozmuş ve denetleyicileri şirketi denetlemeye teşvik etmişti. FED de geçen yıl, Wells Fargo’nun müşteri ilişkileriyle ilgili daha fazla sorun keşfettikten sonra bankanın aktif büyümesini sınırlamıştı.

Bankanın genel danışmanı Allen Parker, Sloan’ın istifası sonrasında geçici CEO olarak görev yaparken Scharf koltuğu alana kadar görevine devam edeceğini aktardı.

BNY Mellon Yöneticisi Charles Scharf Wells Fargo Göreve Başlayacak BNY Mellon’daki görevinden öne Scharf’ın Visa CEO’su olduğu ayrıca belirtildi. Tabii Wells Fargo’nun yeni CEO’su, skandal içine sıkışıp kalmış bir banka olduğu için olayı daha dikkat çekici hale getirdi. Nitekim Tim Sloan’ın istifasının ardından görüş bildiren yatırımcı Warren Buffet da bankanın bir sonraki CEO’sunun JP Morgan veya Goldman Sachs’tan gelmemesi gerektiğini söyleyerek dikkat çekici açıklamalarda bulunmuştu.

Holding şirketinin en büyük pozisyonları arasında yer alan Wells Fargo’nun CEO adayı ararken Wall Street dışına bakması gerektiğini belirtmişti. Yöneticinin Wells Fargo, Wall Street, JP Morgan ve Goldman Sachs’tan gelmemesini savunan Buffett, bu çağrısını Wells Fargo’nun tek en büyük hissedarı olarak yapmış, gerekçesini şöyle açıklamıştı: “Şirketi yönetmek için çok sayıda iyi insan var fakat onlar otomatik olarak Senato’nun ve ABD Temsilciler Meclisi’nin önemli bir yüzdesinin öfkesini çekeceklerdir ve bu mantıklı değil.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum