Yatırım yapmaya başla!

İlk Çeyrek Kazancıyla Beklentileri Aşan Wells Fargo’nun Hisseleri Yükseldi

Beklentilerden daha iyi sonuçlar elde eden Wells Fargo’nun hisseleri açılış öncesi işlemlerde yükseldi. Detaylar aşağıda;
İlk Çeyrek Kazancıyla Beklentileri Aşan Wells Fargo’nun Hisseleri Yükseldi

2019 yılının birinci çeyrek sonuçlarını açıklayan Wells Fargo’nun beklentilerin üzerine çıkması hisseleri yükseltti. Bugün açıklanan sonuçlara göre hisse başına kazanç 1.20 dolar olurken, rakam Refinitiv’in 1.09 dolarlık beklentisini geçti. Gelir de 21.609 milyar dolarla 21.012 milyar dolarlık tahminin üzerine çıktı.

Wells Fargo hisseleri tahminleri aşan bilançosunun ardından bugün açılış öncesi işlemlerde yüzde 2.1 oranında artış gösterdi. Banka ayrıca temettü ödemeleri ve hisse geri alımlarıyla çeyrek dönemde hissedarlara 6 milyar doları geri iade ettiğini bildirdi. Üç aylık dönemde kar payı, dördüncü çeyrekteki 43 sentlik kar payına kıyasla artarak 45 sente çıktı.

Mevduatları beklentilerden az düşerek 1.3 trilyon dolar olan bankanın kredileri ise 950.1 milyar dolar olarak açıklandı.

Wells Fargo İlk Çeyrek Kazancıyla Beklentileri Aştı Allan Parker raporla ilgili, “önümüzde daha yapılacak çok iş var” dedi. Şirketin raporu, 31 yıl boyunca Wells Fargo’da çalışan Tim Sloan’ın 28 Mart’ta CEO pozisyonundan ayrılmasının üzerine geldi. Tim Sloan’ın ayrılığından sonra Wells Fargo’nun geçici CEO’luğuna şirketin genel danışmanı olan Allan Parker atanmıştı.

Öte yandan Tim Sloan’ın istifası, 2018’deki çalışmaları nedeniyle ücret artışı kazandığı için çoğu kişi tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Wells Fargo Hisseleri Yükseldi Ayriyeten Sloan, çalışanların satış kotalarını karşılamak için milyonlarca sahte hesap oluşturduğu yönündeki skandalın patlak vermesinin ardından 2016’da John Stumpf yerine CEO pozisyonuna getirilmişti. Bu haber bankanın diğer işletmelerindeki başka hataları da ortaya çıkarmıştı. Nihayetinde Washington’un ve hissedarların da baskısıyla Tim Sloan görevinden ayrılmak durumunda kalmıştı.

Neyse ki ABD’li bankacılık devi, kötü haberlerin ardından İlk çeyrek sonuçlarıyla yatırımcısının yüzünü güldürdü. Açılış öncesi yapılan işlemlerdeki yükseliş de piyasanın olumlu tepkisini gösterdi. Yine de Wells Fargo hisseleri bu yıl rakiplerine göre daha kötü performans göstermişti. Yıl başından bu zamana kadar yüzde 4 oranında artan hisseler, aynı dönemde yüzde 18’den fazla artan Bank of America ve yüzde 9’dan fazla artan JP Morgan Chase’e kıyasla epey aşağıda kaldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum