Yatırım yapmaya başla!

Harvey Weinstein’ın Şirketini İflastan Kadın Yatırımcılar Kurtardı!

Geçtiğimiz yıl Hollywood’u sarsan taciz skandallarının baş ismi Harvey Weinstein’ın film şirketi, kadın yatırımcılar tarafından satın alındı. Detaylar haberimizde;
Harvey Weinstein’ın Şirketini İflastan Kadın Yatırımcılar Kurtardı!

Geçtiğimiz yıl taciz skandalıyla gündeme damgasını vuran ve aylardır manşetlerden düşmeyen Harvey Weinstein hakkındaki suçlamaları hepimiz biliyoruz. Öyle ki bu suçlamaların ardından; Kevin Spacey, ünlü iş adamı Steve Wynn ve ikonik yönetmen Woody Allen gibi isimler de manşetlerde yer etmiş, Weinstein’le başlayan skandal çığ gibi büyümüştü.

Neticede; Hollywood’un en zengin film yapımcıları arasında yer olan Weinstein’ın yalnızca saygınlığı yerle bir olmamış aynı zamanda Hollywood Film Akademisi ile ilişiği de kesilmişti.

Sonuçta; Weinstein’ın kurucusu olduğu şirket, geçtiğimiz hafta iflas başvurusunda bulunacağını duyurmuştu.

Weinstein Company İflas Başvuru Açıklaması Ancak deyim yerindeyse son dakikada gelen bir teklif üzerine Weinstein’ın şirketi, iflastan kurtuldu. The Guardian’ın haberine göre şirket, iş kadını Maria Contreras-Sweet ve ABD’li milyarder Ronald Burkle önderliğindeki bir yatırımcı grubu tarafından 500 milyon dolar karşılığında satın alındı.

New York Başsavcısı Eric Schneiderman’ın müdahalesiyle gerçekleşen satışa göre çoğu kadınlardan oluşan yatırımcılar Weinstein’in şirketini yepyeni bir firmaya dönüştürecek.

Eric Schneiderman'ın Müdahalesiyle Satın Alma İşlemi 500 Milyon Dolarİlaveten; 500 milyon dolarlık satış bedeli, Weinstein’den şikayetçi olanlara ödenecek 90 milyon dolarlık tazminat bedelini de kapsayacak. Tüm bunlara ek olarak; şirkette çalışan 150 civarındaki personel işten çıkartılmayacak.

Ayrıca anlaşmanın yakın tanıklarının açıklamalarına göre her iki taraf da 40 gün boyunca sessiz kalma şartına uyacak.

Weinstein'in Şirketi Çoğu Kadın Yatırımcı Tarafından 500 Milyon Dolara AlındıAyrıca özel olarak gerçekleşen toplantıya ilişkin konuşma yetkisi olmayan alıcıların adı gizli tutulacak. Uzun lafın kısası; detaylar satış işlemleri tamamlandığında kamuoyuyla paylaşılacak diyebiliriz. Yeri gelmişken; hakkında yapılan bütün suçlamaları reddeden Weinstein’ın hayatının belgesel olacağı bilgisini de paylaşalım.

Buna göre belgesel önümüzdeki sene BBC Two’da yayınlanacak ve yapımın yönetmen koltuğunda Ursula MacFarlane oturacak. Büyük ses getireceği düşünülen belgeselin yapımcılığını ise Oscar ödüllü Simon Chinn ile Emmy ödüllü Jonathan Chinn üstlenecek. Ayrıca belgeselde, Weinstein’ın tacizine uğrayan pek çok ünlünün röportajına da yer verilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum