Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Web3 Geliştirici Etkinliği Kriptodaki Düşüşe Rağmen Güçlü Duruyor

Girişim sermayesi şirketi Telstra Ventures, Ethereum, Solana ve Bitcoin zincirlerindeki geliştirici etkinliğine dair bir araştırma paylaştı.
Web3 Geliştirici Etkinliği Kriptodaki Düşüşe Rağmen Güçlü Duruyor
HABER GİRİŞ

Veri odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Telstra Ventures, kripto para piyasasında yaşanan pek çok olumsuz duruma rağmen, Web3 geliştiricilerinin ilgisinin güçlü kaldığını gösteren yeni bir rapor yayınladı

Rapor, Ethereum, Bitcoin ve Solana blok zincirlerindeki geliştirici faaliyetlerini inceledi. Veri analistleri, zincirler arasında 30.000’den fazla açık kaynak projesine katkıda bulunan 1.000 aktif kuruluşu inceledi ve GitHub dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan gelen verileri topladı.

Telstra Ventures’ın genel ortağı Saad Siddiqui, “GitHub depolarına aylık aktif katkıda bulunanların sayısına baktığımızda, son birkaç aydaki fiyattaki oldukça önemli düşüşlere rağmen, ilginin genellikle oldukça güçlü kaldığını gördük” açıklamasını yaptı.

Firma, dört yıllık bileşik yıllık büyüme oranı açısından her zincire katkıda bulunan topluluklardaki büyümeyi ve yerel tokenler için geçen yılki fiyat zirvelerinden bu yana aylık aktif katkıda bulunanlardaki değişimi inceledi.

Bitcoin ve Ethereum’a İlgi Artarken Solana’ya Azaldı

Ethereum’un katkıda bulunan toplulukları yaklaşık yüzde 25, Solana yüzde 173 ve Bitcoin yüzde 17 büyüdü. Aylık aktif katkıda bulunanlar, Ethereum için yüzde 9 ve Solana için yüzde 21 düştü. Bitcoin’in aylık katkıda bulunanları ise geçen yılın Ekim ayından bu yana yüzde 8’den fazla arttı.

GCM Yatırım Banner

Telstra’nın veri bilimi grubuna başkanlık eden Jonathan Serfaty, “Benim düşüncem, Bitcoin ve Ethereum toplulukları uzun süredir var ve daha önce buna benzer düşüşler gördüler. Zor zamanlar boyunca ona bağlı kalan ve gelişmeye devam eden çekirdek geliştiriciler ve katkıda bulunanlar var.” diye konuştu.

Serfaty genel olarak blok zinciri evreninde inşa edilen üç tür uygulama gördüklerini belirterek, “Birincisi mevcut sistemleri yeniden icat etmek. İkincisi, dahili kullanım durumları için blok zinciri kullanan ve yeni gelir akışları bulan yerleşik ve geleneksel şirketler. Üçüncüsü, kripto yerlileri için blockchain uygulamaları.” açıklamasını yaptı.

Telstra Ventures raporu, girişim ve kurumsal yatırımcıların üç blok zincirindeki en aktif 10 projeden yedisini desteklediğini belirtti. Araştırmalar kripto şirketlerindeki yatırımların yıldan yıla yüzde 26 düştüğünü ve daha küçük anlaşmaların sayısının arttığını ortaya koyuyor.

Telstra çalışmasına benzer şekilde, Mayıs ayında 4,5 milyar dolarlık bir kripto fonu başlatan Andreessen Horowitz, azalan dijital varlık fiyatlarının geliştirici inovasyon dönemlerini başlatma eğiliminde olduğu bir döngünün varlığını savunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.