Yatırım yapmaya başla!

Sürücüsüz Waymo Araçları Wal-Mart Müşterilerine Özel Şoförlük Yapacak!

Teknolojik gelişmeleri yakından takip edip bunlara hızla adapte olan ABD’li perakende devi, Google’ın otonom araç şirketi Waymo ile ortaklık yaptı. Detaylar aşağıda;
Sürücüsüz Waymo Araçları Wal-Mart Müşterilerine Özel Şoförlük Yapacak!

Amazon’la büyük bir rekabet içerisinde olan perakende devi Wal-Mart, Google’ın otonom araç geliştirme şirketi Waymo ile ortaklık yaptı. Waymo’nun dünkü açıklamasına göre ortaklık kapsamında pilot bir program başlatılacağı belirtildi.

Waymo’nun Wal-Mart müşterilerine servis hizmeti vereceği ve yeni insiyatifin müşterilere otonom araç hizmeti veren şirketlerle yapılan anlaşmanın bir parçası olduğu kaydedildi. Walmart.com’dan sipariş veren Phoenix müşterilerinin yararlanacağı program kapsamında, Waymo araçlarının müşterileri Wal-Mart’a getirip götüreceği söylendi.

Arizona, Chandler bölgesindeki Wal-Mart müşterilerinin tanık olacağı programla, geleceğin ulaşımına göz kırpılacağına dikkat çekildi.

Wal-Mart Müşterileri Waymo Aracıyla Hizmet Edilecek Müşterilere; geçtiğimiz aylarda adı kazaya karışan Chrysler Pacifica aracıyla özel şoförlük yapılacağı, hatta müşterilerin ürünlerini teslim almak için arabadan bile inmek zorunda kalmayacağı vurgulandı. Bir Wal-Mart çalışanının müşterinin siparişlerini kamyonete getireceği ve hizmetin müşteriler tarafından çok beğenileceğinin düşünüldüğü aktarıldı.

Program şimdilik yalnızca Chandler’la sınırlı kalırken Wal-Mart işbirliğinin maliyeti ve diğer detaylar hakkında açıklama yapmadı.

Waymo Wal-Mart Amazon'a Karşı İşbirliği Wal-Mart’ın e-ticaret operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Tom Ward, bunun amacının öğrenmek olduğunu vurgulayarak; “Müşterilere teknoloji ile benzersiz bir deneyim sunarken, online market alışverişini daha da kolaylaştırmanın yollarını arıyoruz “ dedi.

Waymo’nun ayrıca müşterilerine otonom araç sunmak isteyen AutoNation, Avis, DDR Corp. Ve Element Hotel gibi şirketlerle ortaklık yapacağı bildirildi.

Waymo Wal-Mart OrtaklığıVe Alphabet’in alt kuruluşu bu durumu; “Üst düzey binici ihtiyaçlarını karşılamak için ortaklıklarımızı geliştirdik. Bunlar bugün Metro Phoenix’e özgü olsa da işletmeler ülke çapında faaliyet göstermektedir ve programdan öğreneceklerimiz yeni şehirlerde yollara çıktığımızda bize geniş bir ortaklar ağı sağlayacaktır.” sözleriyle ifade etti.

Bu noktada; ABD’li otomobil perakendecisi AutoNation’un araçları bakıma giren müşterilerine kiralık araç yerine Waymo vereceği dile getirildi. İlaveten; Avis’in de çok yakında Waymo araçları, otomobil kiralamaya ya da kiralık araçları bırakmaya gelecek müşterilerin hizmetine sokacağı bilgileri verildi.

Bunun, Google ile Wal-Mart’ın Amazon’ un karşı yeniden bir araya gelişi olması da ilgi çekti. İki şirket, geçen yıl da Amazon’a karşı güçlerini birleştirmiş, Wal-Mart müşterilerinin Google Home cihazını kullanarak sesli komutlar ile sipariş verebilecekleri açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum