Yatırım yapmaya başla!

Waymo Otonom Sürüşlü Kamyonu için Atlanta’da Test Sürüşleri Başlattı!

Otonom sürüşlü araçlar konusunda dünya liderliğine yürüyen Waymo, Atlanta'da ilk kendi kendine giden kamyon testine başladı.
Waymo Otonom Sürüşlü Kamyonu için Atlanta’da Test Sürüşleri Başlattı!

Otonom sürüş teknolojisinin öncülerinden ve en gelişmiş versiyonları sunan Waymo, adımlarını biraz daha ileri attığını görüyoruz. Kendi kendine sürebilen araçlarda otomobillerden sonra olayı daha büyük kütleye taşıma kararı almış. Google ile olan ortak süreçlerinde son olarak otonom araçlarının çevreyi nasıl gördüğüne dair bir video yayınlamışlardı.

Uber ile olan çekişmeli rekabet ortamları, mahkemeye taşınan meselelerden sonra Waymo, sanırım Tesla SEMI gibi elektrik motorlara geçecek kamyonların otonom tarafında rol alacak.

Uber’de aynı şekilde Arizona’da otonom sürüşlü kamyon testlerine başlamıştı.

Olayı biraz daha erken girmesine karşı Waymo, Google üzerinden sunacağı hassas sürüş tekniklerinde daha iyi olduğunu iddia ediyor. Hatta en gelişmiş seviye otonom programlarının kendilerinde olduğunu söylüyorlar. Haklı olabilir çünkü Chrysler Pacif ile şehir içlerinde kendi kendilerine gidebiliyorlar.

Waymo bu projesini toplu taşımada uzman olan Embark ile yapabilir.

Sonuçta Waymo’nun otonom gidebilecek bir kamyonun ortaya çıkarabilmesi için bir üretici ile ortak üretim sürecine girmek zorunda.

17.2 Milyon $‘lık bir yatırımdan söz ediliyor ve ilk olarak şirket, Frigidaire buzdolapları transferi için ticari filo yönetim şirketi Ryder ile anlaşılacağı gelen haberler arasında.

Amerika ayağında Tesla gibi bir oluşumun kamyon sınıfında neler yapabileceği göz önünde bulundurularak hareket ediliyor. Çünkü herkes kendi ürününü satmak için saldırışta olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum