Yatırım yapmaya başla!

Waymo’nun Chrysler Pacifica Otonom Aracı da Kazaya Karıştı!

Uber ve Tesla'dan sonra Waymo aracı Chrysler Pacifica'nın da adı "kaza yapan otonom araçlar" listesine yazıldı.
Waymo’nun Chrysler Pacifica Otonom Aracı da Kazaya Karıştı!

Kaza ile ilgili aşağıdaki verdiğimiz videoya baktığımızda şiddetin büyüklüğü görünebiliyor. Arizona‘da meydan gelen trafik kazasında otonom kontrollü Chrysler Pacifica marka araç sedan Honda ile çarpışmış. Hatırlarsanız son aylarda sürücüsüz araçların kaza olayları bir hayli yankılanmıştı ve Uber aracının bisikletli birine çarparak onu öldürmesiyle bu işle uğraşan firmalar araçlarını sahalardan çekmişti.

Algılama sorunlarının halen daha olduğu, firmalarca da bunun normal bir durum gibi karşılanmasını söylüyorlar. Son Waymo kazasında araç otomatik pilotta olsa da hatanın karşı tarafta olduğu bildirildi.

Honda Sürücüsü Başka Bir Araca Çarpmamak için Hakimiyetini Kaybetmiş

Ayrıntılar sınırlı olsa da görgü tanıkları ve kameralara göre; Chandler Bulvarı’nın doğusuna giden Honda’nın kuzeye doğru hareket eden 3. bir araçla kafa kafaya çarpışmamak için yönünü Waymo aracına çevirmiş.

Yapılan araştırmada aracın otomatik pilotta olduğu öğrenilmiş. Yani otonom aracın karşıdan gelen tehlikeyi algılasa bile yapabileceği hiç bir şey olmamış. Chrysler’e çarpan sedanın ayrıca çok hızlı olduğu söylendi.

Bu Sefer Otonom Aracın Hiçbir Suçu Yok!

Araç içerisindeki güvenlik sürücüsünün hafif yaralandığı bildirildi. Chandler Polis Dedektifi Seth Tyler Phoenix New Times‘a yaptığı açıklamada; Waymo aracın trafik kurallarını ihlal etmediği, sadece yanlış zamanda yanlış yerde olduğunu söyledi. Ortamda konuşalan sadece araçların ortalama hızların üzerinde olduğu.

Resimlere bakıldığında açılan hava yastıkları ve eğilen kaporta aksamları, kazanın boyutunu gösteriyor. Tesla’da dahil bu tip otonom araca sahip şirketlerin kaza gibi sıkıntılı süreçlerde bir süreliğine araçlar geri çağrılır. Şu anki durumda Waymo’nun sürücüsüz aracından kaynaklı bir hata olmadığı için bir yaptırım söz konusu olmayacağını düşünmekteyiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum