Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’la Öğle Yemeğine Çıkmanın Bedeli 3.3 Milyon Dolar!

Bir tek zenginliğiyle değil mütevazı kişiliğiyle de tanınan Warren Buffett’la öğle yemeğine çıkmanın bedeli şaşırttı. Çünkü devam eden açık artırmadaki rakam 3.3 milyon dolara kadar çıktı!
Warren Buffett’la Öğle Yemeğine Çıkmanın Bedeli 3.3 Milyon Dolar!

Dünyanın en zenginleri listesinde ilk sıralarda yer alan Warren Buffett’la öğle yemeğine çıkmanın bedeli, ünlü iş insanının servetine yaraşır seviyelere ulaştı. San Francisco merkezli Glide isimli hayır kuruluşuna destek vermek için eBay üzerinden yapılan açık artırmada Warren Buffett’la öğle yemeği yemek için verilen teklif 3.3 milyon dolarlara kadar ulaştı.

25 bin dolarla başlayan açık artırmanın böylesine yüksek rakamlara ulaşması haberi daha dikkat çekici yaparken, ünlü yatırımcının kendisiyle yemek yemenin ne kadar değerli olabileceği yönündeki sözleri de büyük yankı uyandırdı.

Çünkü ünlü milyarder, kendisiyle yemek yemek için para ödeyenlerin son 3 tanesinin kısa süre sonra aradığını ve tavsiyeleri sayesinde iyi miktarda para kazandıklarını söyledi.

Warren Buffett Öğle Yemeği Açık ArtırmaNe var ki Buffett bu açıklamalarıyla heyecan yaratsa da kendisinin asla böyle bir şey yapmayacağını ve söz konusu parayı akıllı yatırımlarda kullanacağını söylemeden de edemedi. Ancak Buffett’ın tavsiyelerinden yararlanmak isteyenlerin yatırım dehasıyla aynı fikirde olmadığı ve onun önerilerini duymak için çuvalla para vermeye can attıkları ortada.

Kaldı ki bu Warren Buffett’ın Glide isimli kuruluşa yardım amaçlı çıkacağı ilk yemek de değil!

Glide Yardım Kuruluşu Warren Buffett Buffett; evsizlerden göçmenlere, taciz görenlerden bağımlılara varana kadar pek çok farklı kesim için çalışmalar yapan Glide’ın organizasyonunda geçen sene de yer almıştı. Ve ismi açıklanmayan birinin ünlü milyarderle yemek yemek için 2.68 milyon dolar ödediği belirtilmişti.

Ayrıca 18 yıldır Warren Buffett’la öğle yemeği için ödenen en yüksek tutar 3.5 milyon dolardı ve bu rakamı Singapurlu milyarder Andy Chua ödemişti.

Warren Buffettt Yemek Açık Artırması 18 Yıldır Devam EdiyorBu noktada Warren Buffett’ın bu yılki yemek açık artırması tutarının da hiç fena olmadığını belirtelim. Adı açıklanmayan bir kişinin 3.3 milyon dolar karşılığında kazandığı açık artırma, epey yüksek ve tatmin edici bir rakamla son buldu.

Ve 3.3 milyon dolarlık rakam, Buffett’la yemeğe çıkmak için 18 yıldır verilen üçüncü en yüksek rakam oldu. Neticede; hayırseverliğiyle saygınlık uyandıran Buffett, Glide’ın şimdiye kadar 26 milyon doların üzerinde fon toplaması için aracı olmuş. Ve görünen o ki takdir ettiği kuruluşu desteklemekten hiç vazgeçmeyecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum