Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett: Kraft Heinz Ortağımız 3G Capital ile Aramızda Anlaşmazlık Yok!

Warren Buffett, Kraft Heinz’daki ortağı 3G Capital ile arasında gerginlik olduğuna dair iddiaları reddetti. İşte detaylar;
Warren Buffett: Kraft Heinz Ortağımız 3G Capital ile Aramızda Anlaşmazlık Yok!

Berkshire Hathaway Başkanı ve CEO’su Warren Buffett, şirketin sorunlu Kraft Heinz’daki ortağı 3G Capital ile arasında gerilim olduğuna dair iddiaları reddetti.

Haberlere yanıt veren Buffett, 3G’nin kurucu ortağı Jorge Paulo Lemann’nın iyi bir arkadaş olduğunu söyleyerek Lemann’ın geçen ay aile üyeleriyle birlikte Omaha’daki Berkshire Hathaway yıllık toplantısına katıldığını belirtti.

Nitekim Lemann, Buffett’ın da katıldığı ve yıllık toplantının ardından Berkshire yönetim kurulu üyesi Walter Scott tarafından verilen özel bir partide görülmüştü.

Warren Buffett: 3G Capital Açıklaması Milyarder yatırımcı Buffett ayrıca Lemann’ı gelecek ay Allen & Co’nun Sun Valley konferansında görmeyi planladığını ve Ağustos’ta Lemann’ın 80. yaş günü partisine katılacağını bildirdi. Bu noktada, gerginliklerle ilgili haberlerin Kraft Heinz’ın düşük performansından kaynaklanıyor olabileceği ve hisse senedinin son 12 ay içinde değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettiği hatırlatıldı.

Kraft Heinz Şubat ayında, Kraft ve Oscar Meyer markalarının değerini 15,4 milyar dolar azaltarak temettüsünü düşürmüş, ayrıca işlemlerine ilişkin SEC soruşturmasının başlatıldığını açıklamıştı.

Warren Buffett: 3G Capital ile Aramızda Anlaşmazlık Yok!Mayıs ayında da suçlamalara ilişkin iç soruşturma sonrasında mali raporlarının yaklaşık üç yılını yeniden yayınlayacağını duyurmuştu. Buffett, Kraft Heinz’in karşı karşıya kaldığı en büyük sorunun Temmuz 2015’te Kraft’le birleştiğinde Heinz’in fazla ödemesi olduğunu söyledi. Anlaşma, o anda Heinz’ın ortak sahipleri olan Berkshire Hathaway ve 3G Capital tarafından kabul edilmişti.

“Kraft alımında çok fazla ödeme açısından hata yaptım” diyen Bufett, Kraft ve Oscar Meyer markalarının değerinin düşürülmesinin bunun göstergesi olduğunu da ekledi. Fazla ödeme açıklamalarıyla bugün hisselerde düşüş yaratan Buffett, bunun yanında Kraft-Heinz’ın yeni CEO’su Miguel Patricio için destek sözü de verdi. İlaveten, kendisi geçen yıl Kraft-Heinz yönetim kurulundan istifa etse de kuruldaki görevine devam eden başkan yardımcısı Greg Abe’nin Miguel’in seçiminden memnun olduğunu da ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum