Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’a Göre İnsanların Bitcoin Hakkında Anlayamadığı Nokta!

Ünlü milyarder Warren Buffett, bitcoin yorumuyla dikkatleri üzerine çekti. İşte başarılı yatırımcının popüler kripto para birimiyle ilgili uyarısı;
Warren Buffett’a Göre İnsanların Bitcoin Hakkında Anlayamadığı Nokta!

Dünyanın en zengin isimleri arasındaki ünlü yatırımcı Warren Buffett, yeni bitcoin yorumuyla tüm dikkatleri üzerine çekti. İş dünyasınınönde gelen bitcoin karşıtları arasında yer alan Berkshire Hathaway CEO’su, bitcoinin yatırım değil kumar olduğunu söyledi.

“İnsanların bitcoinle ilgili hala anlamadıkları bir şey var” sözleriyle konuşan milyarder, bu durumu vurgulayarak: “hisse senedi, tahvil ya da gayrimenkul satın almanın aksine bitcoin satın almak bir yatırım değildir” dedi. Söylediklerini desteklemek içinse bitcoinin gerçek bir değeri olmadığının üzerini çizdi.

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran ve hala insanları ikiye bölerek konuşulmaya devam eden bitcoin, Warren Buffett’ın yorumuyla yeniden manşetlere taşındı.

Warren Buffett Yeni Kripto Para YorumuYahoo Finance’a verdiği röportajda konuşan ünlü yatırımcı düşüncesini; “Bitcoin ya da daha başka kripto para birimleri satın alırsanız, hiçbir şey üretmeyen bir şey satın almış olursunuz. Yalnızca bir sonraki adamın sizden daha çok ödeme yapacağını umuyorsunuz. Ve o adamı da ancak kendisinden daha çok ödeyecek birini bulacağını umut ederek bulacağınızı düşünüyorsunuz.” şeklinde açıkladı.

Kripto para piyasasında yaşanan son değişiklikleri canlı olarak öğrenin…

Bunun yatırımdan ziyade spekülasyon yapmak olduğunu belirten Buffett, “bir şeyin yatırım olması için onun kendi başına bir şeye değer olması gerekmektedir” dedi.

Bitcoinin Yatırım Olmadığını söyleyen Buffett, Kumar Olduğunu BelirttiKimsenin bitcoinin tam anlamıyla ne olduğunu bilmediği görüşünü savunan ünlü yatırımcı, benzeri yatırımların spekülatif bir oyun ya da kumardan daha fazlasını ifade etmediğini söyledi. Kaldı ki kendisi bitcoinin gerçek değerden yoksun olduğunu ve ondan uzak durulması gerektiğini yıllardır savunuyor.

2014’te CNBC’ye verdiği bir demeçte de bitcoinin bir serap olduğunu dile getirmiş, popüler sanal parayla ilgili uyarılar vermişti.

Warren Buffett Kripto Para Karşıtı Yorumları İlaveten geçtiğimiz aylarda da kripto paralarının sonunun iyi olmayacağı yorumu ile manşetlerde yer etmişti.

“Kripto paralar hakkında genel olarak şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bunlar kötü şekilde sonuçlanacak,” ifadesini kullanan deneyimli iş insanı, bunun öncesinde de kripto para piyasası hakkında balon benzetmesi yapmıştı. Ayrıca Ocak ayında görüşünü tekrarlamış; “ne zaman ya da nasıl olacağını bilmiyorum fakat öyle ya da böyle kripto paralar kötü sonuçlanacak” yorumuyla konuşulmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum