Yatırım yapmaya başla!

Yatırım Dehası Warren Buffett Gözünü Apple’a Dikti!

IBM, Berkshire Hathaway’s, Coca Cola, American Express gibi kurum ve kuruluşların büyük hissedarlarından olan Warren Buffet, Apple hisselerini satın almaya devam ediyor!
Yatırım Dehası Warren Buffett Gözünü Apple’a Dikti!

Çocuk yaşlarda gazete dağıtıcısı olarak iş hayatına atılan Warren Buffett, günümüzün en zengin milyarderleri arasında yer alıyor. İmza atmış olduğu başarılı yatırımlar kadar, çeşitli kuruluşlara yaptığı yardım ve bağışlarla da adından çokça söz ettiren Buffett, inceden inceye yeni bir yatırım peşinden koşuyor.

Geçtiğimiz günlerde Warren Buffett, 1 milyar dolar değerinde Apple hissesi satın aldığını açıklamıştı. 2016 yılından bu yana teknoloji devinin hisselerini satın almaya hız kesmeden devam eden Buffett, sadece bir yılda şirketin hatırı sayılır bir yüzdesine sahip oldu!

Buffett, Apple’ın Yüzde 2.5’ini Satın Aldı!

Buffett, Apple’ın Yüzde 2.5’ini Satın Aldı!Warren Buffett, CNBC ile yapmış olduğu röportajda, 2016 yılından itibaren satın almış olduğu Apple hisselerini “asla” satışa çıkarmayacağını dile getirdi. Yaklaşık olarak 9.5 milyon adet hisse ile başlayan Apple yatırımına hız kesmeden devam eden Buffett, şu anda elinde bulundurduğu hisselerle Apple’ın % 2.5’ine sahip!

1 Yılda 130 Milyon Adet Apple Hissesine Sahip Oldu!

1 Yılda 130 Milyon Adet Apple Hissesine Sahip Oldu!Sadece 1 yıl içerisinde 9.5 milyon adetlik hissesini, 130 milyon adete çıkarmayı başaran Buffett, önümüzdeki günlerde bu sayıyı daha da katlayacak gibi görünüyor. Çünkü uzmanlar, elinde yüksek sayıda Apple hisse senedi bulunduran yatırımcıların, değerler artış gösterdiğinde sahip oldukları hisseleri Buffett’a satarak kar elde etmeyi düşünebilirler.  

Apple Hisselerinden Yüzde 70 Kar Elde Etti!

Apple Hisselerinden Yüzde 70 Kar Elde Etti!Ünlü milyarder Warren Buffett’ın geçtiğimiz yıl 80 ila 90 dolar aralığında bir değere satın almış olduğu Apple hisseleri, şimdilerde 170 dolara dayanmış durumda. Yapmış olduğu bu yatırımdan da %70 civarında kar elde etmeyi başaran Buffett’ı yakın bir zamanda Apple’ın yönetim kurulunda görürsek şaşırmayalım.   

Berkshire Hathaway’s, IBM ve Coca Cola’nın yanı sıra American Express şirketinin ve Wells Fargo bankasına yapmış olduğu yatırımlarla da adından söz ettirmeyi başaran Buffett, gizliden gizliye Apple’ı satın almaya devam ediyor. Peki, sizce Buffett, Apple’ın yönetim kurulunda yer alabilecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum