Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett Apple Hisselerini Artırırken IBM Payının % 94’ünü Sattı!

Ünlü yatırımcı Warren Buffett’ın Apple yatırımlarını arttırırken IBM’deki hisselerinin büyük bölümünü elden çıkarması dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Warren Buffett Apple Hisselerini Artırırken IBM Payının % 94’ünü Sattı!

Dünyanın en babacan zenginleri arasında yer alan Warren Buffett’ın şirketi Berkshire Hathaway, Apple yatırımlarına ağırlık vererek teknoloji devindeki hisselerini önemli ölçüde artırdı.

Buna ek olarak; yatırım dehasının dünyanın en büyük bilişim teknoloji şirketi IBM’deki hisselerini de elden çıkarmaya devam ediyor. İşte Buffett’ın konuyla ilgili açıklamaları ve haberin detayları;

Berkshire Hathaway Çarşamba günü Apple’daki varlıklarını % 23.3 oranında artırdığını açıkladı.

Berkshire Hathaway Apple'daki Varlıklarını %23 ArtırdıSEC verilerine göre; Warren Buffett’ın şirketinin Apple’daki hisselerinin miktarı 165.3 milyona yükseldi. İlaveten; şirket IBM’deki hisselerinin % 94.5 oranında azaltarak, toplam varlığını 2.05 milyon hisseye düşürdü.

Buffett’ın bu hamlesi büyük yankı uyandırdı çünkü başarılı yatırımcının teknolojiye nadiren yatırım yaptığı biliniyor.

Warren Buffett'ın Apple’daki Hisselerinin Miktarı 165.3 Milyona Yükseldiİlaveten; mütevazılığıyla da tanınan Warren Buffett’ın geçen yıl CNBC’ye yaptığı bir açıklamasında; gelecekleri konusunda Apple’a IBM’den daha çok güvendiğini söylediğini de belirtelim.

Zaten; geçtiğimiz aylarda satın aldığı Apple hisseleriyle, şirketle ilgili düşüncelerini açıkça belli etmişti.

Buffett Apple Hisselerini Artırdı IBM Hisselerini AzalttıAyrıca Warren Buffett, satın aldığı Apple hisselerini asla satışa çıkarmayacağını açıklamıştı. Neticede; Apple’a yatırım yapmaya 9.5 milyon adet hisse ile başlayan Warren Buffett, şu anda 165.3 milyon adet hissesi var.

Tüm bunlara ek olarak Buffett’ın geçtiğimiz gün Teva Pharmaceutical Industries isimli İsrail merkezli ilaç şirketinden de 358 milyon dolar değerinde hisse aldığı bilgisini de verelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum