Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Warren Buffett İlk Çeyrekte 75 Milyon Apple Hissesi Satın Aldı!

Analistler ilk çeyrek sonuçlarından önce Apple'a şüpheyle yaklaşsa da Warren Buffett, ABD'li teknoloji devinden hisse almaya devam etti. İşte detaylar;
Warren Buffett İlk Çeyrekte 75 Milyon Apple Hissesi Satın Aldı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Wall Street analistleri Apple’ın ilk çeyrek sonuçlarından önce şirketle ilgili pek olumlu yorum yapmasa da Warren Buffett, ABD’li teknoloji devine yatırım yapmaya devam ediyor. Öyle ki analistler Apple’ın durumuyla ilgili şüphe içi ne düşse de Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffett; yılın ilk çeyreğinde 75 milyon Apple hissesi satın aldı.

Bununla da kalmayıp Apple hakkında övgü dolu şeyler söyledi. “Apple inanılmaz bir şirket” diyen Buffett düşüncesini; “Ona baktığınızda, ABD’nin ikinci en karlı şirketinin neredeyse iki katı kadar kazandığını görüyorsunuz” sözleriyle aktardı.

Öte yandan milyarder bu haberi; Berkshire Hathaway’in Cumartesi günü Omaha’da yapılacak yıllık hissedarlar toplantısından önce açıkladı.

Berkshire Hathaway’in CEO'su Buffett Apple'a Yatırım Yapmaya Devam EdiyorKaldı ki Berkshire Hathaway 2017 sonu itibariyle Apple’ın 165.3 milyon hissesinin sahibiydi. 2 yıl önce borsada zor günler geçiren Apple’dan 1 milyar dolar değerinde hisse alan Buffett, bu hamlesiyle tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

Çünkü ünlü yatırımcı bunu, şirketin iPhone 6 ürünlerinden yeterli talebi görememesi üzerine tam 13 yılın ardından ilk kez kayıplarla karşılaştığı bir anda yapmıştı.

Warren Buffett Apple'ın En Büyük Yatırımcılarından Ancak Warren Buffett, halihazırda Apple’ın vardığı noktadan da anlaşılacağı üzere bu yatırımında ne kadar doğru bir adım attığını kanıtlamış, geçtiğimiz sene de Apple yatırımlarına devam ettiğini açıklamıştı.

2016’da başlayan hisse satın alım süreci içinde yalnızca bir yılda Apple’dan hatırı sayılır bir pay alan Buffett, bunu 9.5 milyon adetlik hissesini 130 milyona çıkartarak başarmıştı.

GCM Yatırım Banner
İlaveten; geçtiğimiz aylarda da Apple hisselerini artırırken IBM payının % 94’ünü sattığını açıklamasıyla gündem oldu.

Warren Buffett Apple'dan 13.3 Milyar Dolarlık Apple Hissesi AldıApple’a IBM’den daha çok güvendiğini belirten Warren Buffett, bu açıklamalarıyla tüm dünyanın odak noktası haline gelmişti çünkü kendisinin teknolojiye nadiren yatırım yaptığı herkes tarafından bilinen bir gerçekti.

Ancak Apple, Buffett’ı ikna etmeyi fazlasıyla başarmış olacak ki yılların yatırımcısı olan milyarder kişilik şirketten hisse satın almaya ve Apple’daki payını artırmaya devam ediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.