Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’tan 3 Tavsiye Alan Kadın Girişimci Kariyerinde Başarıyla İlerliyor!

Henüz 24 yaşındayken Warren Buffett’a akşam yemeği teklifinde bulunan Çinli girişimci Kathy Gong, ünlü yatırımcıyla yemek yiyemese de ondan 3 önemli tavsiye aldı. İşte o tavsiyeler;
Warren Buffett’tan 3 Tavsiye Alan Kadın Girişimci Kariyerinde Başarıyla İlerliyor!

Tanımadığınız birisine yemek teklifinde bulunmak pek kolay değildir. Hele de karşınızda dünyanın en ünlü milyarderlerinden Warren Buffett varsa! Ancak o zamanlar 24 yaşında olan Kathy Gong, konfor alanının dışına çıkmayı başararak Warren Buffett’aın yanına akşam yemeği teklifiyle gitmiş.

Ne var ki Singapur’daki Money 20/20 etkinliğinde karşısına çıkan fırsatı kaçırmak istemeyen genç kadının akşam yemeği teklifi reddedilmiş. Fakat milyarder yatırımcı, Gong’un yemek teklifini kabul etmese de birlikte bir şeyler içebilecekleri konusunda onunla anlaşmış.

Henüz 10 yaşındayken Çin’in en genç ulusal satranç şampiyonu olan Kathy Gong, Warren Buffett’tan 3 önemli tavsiye almış.

Kathy Gong Çin'in En Genç Satranç Şampiyonu OlmuşVe kendisi CNBC’ye verdiği röportajda bugün hala o tavsiyeleri hatırladığını ve birçok zor durumdan Buffett’ın önerileri ile kurtulduğunu söylüyor. Bugün 31 yaşında olan girişimcinin hafızasına kazınan Buffett tavsiyeleri ise aslında hepimizin bildiği ama göz ardı ettiği gerçekler.

Örneğin; Buffett genç kadına “her gece uyumadan önce kendine daha zeki olup olmadığını, yeni bir şey öğrenip öğrenmediğini sor” demiş.

Warren Buffett Genç Girişimcinin Yemek Davetini Reddederek Ona 3 Tavsiye Verdi!Kaldı ki bu öneri kıvrak bir zekaya sahip olmak için gereken günlük alışkanlıklar arasında da yer alan bir kural! Ve hemen şimdi göreceğiniz gibi Buffett’ın diğer öğütleri de aynı niteliklerde! Mesela Buffett Gong’a; hayatta her zaman kaçmak istediği şeylerle karşılaşacağını ama onlarla yüzleşmesi gerektiği yönünde de bir öğüt vermiş.

Ve son olarak da tüm dünyanın kendisiyle ilgili bir gerçeğin üzerine basarak nasihatte bulunmuş.

Kathy Gong, Zor Durumda Kaldığında Warren Buffett'ın Tavsiyelerini HatırlıyorZira Warren Buffett mütevaziliği zenginliğinden önce gelen insanlar denildiğinde ilk akla gelenlerden! İşte bu nedenle kendisinin de canlı bir örnek olduğu son nasihatini; “ne kadar yükselsen de her zaman alçakgönüllü ol” sözleriyle yapmış.

Ve görünen o ki bu 3 nasihati, o zaman 24 şimdiyse 31 yaşında olan genç kadını derinden etkilemiş. Şimdiye kadar birçok şirket kuran Kathy Gong, son olarak da WafaGames isimli oyun geliştirici firmanın ortak kurucusu olarak karşımıza çıktı.

İlaveten; Kathy Gong 2017’de MIT Technology Review tarafından 35 Yaş Altı Yenilikçiler listesinde yer aldı. Ve genç kadın ne zaman kendinden şüphe etse kendisine Warren Buffett’a götürdüğü teklifi ve onun verdiği tavsiyeleri hatırlattığını söylüyor. Keza ona göre bu nasihatler, fazlasıyla işe yarıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum