Yatırım yapmaya başla!

Warren Buffett’ın İkinci Çeyrekte Yatırım Yaptığı Şirketler Açıklandı!

Warren Buffett’ın yatırımcılığı 87 yaşında bile gelişmeye devam ediyor keza ünlü ismin son hamleleri de bu durumu açıkça kanıtlıyor. Detaylar şöyle;
Warren Buffett’ın İkinci Çeyrekte Yatırım Yaptığı Şirketler Açıklandı!

Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’inin dün doldurduğu düzenleyici dosyaya göre şirketin Apple’daki payı % 5 oranında çoğaldı. Şirketin Haziran ayı sonuna kadar olan pozisyonunu yansıtan raporuna göre Warren Buffett, Apple’ın yanı sıra Goldman Sachs, Delta Airlines, Southwest Airlines ve Teva Pharmaceuticals hisselerini de kayda değer derecede artırdı. Yabancı kaynaklar Buffett’ın bu hamlesini ünlü milyarderin yatırımcılığının 87 yaşında bile gelişmeye devam ettiği şeklinde başlıklarla yazdı.

Warren Buffett, Berkshire Hathaway aracılığıyla ikinci çeyrekte Apple’daki payını % 5 oranında artırdı.

Warren Buffett Apple'daki Payını Artırdı Keza Buffett’ın piyasa değerini 1 trilyon dolara ulaştıran ilk şirket olarak çok konuşulan Apple’a uzun süredir yatırım yaptığı biliniyordu. Örneğin kendisi, Şubat ayında Apple hisselerini artırıp IBM payının % 94’ünü sattığını dile getirmiş, birkaç ay önce de Warren Buffett’ın ilk çeyrekte 75 milyon Apple hissesi satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Buffett Mayıs ayında verdiği bir demeçte; “Ona baktığınızda, ABD’nin ikinci en karlı şirketinin neredeyse iki katı kadar kazandığını görüyorsunuz” demişti.

Warren Buffett Apple ve Goldman Sachs Payını Artırdı Bunların yanında Buffett’ın 2 yıl önce şirket iPhone 6 satışları nedeniyle kayıp yaşarken Apple’dan 1 milyar dolarlık hisse satın alması da dikkat çekmişti. Yeni raporda da Buffett’ın Apple’daki payını % 5 artırdığı belirtildi. Öte yandan; Buffett’ın Apple’ın yanında Delta, Goldman Sachs, Southwest ve Teva hisselerini de artırdığı kaydedildi.

Bankalara da odaklanan şirketin ikinci çeyrek sonundaki açıklamalara göre Berkshire Hathaway Goldman Sachs’ın hisselerini % 21 oranında artırdı.

Warren Buffett İkinci Çeyrek Goldman Sachs üzerine ilk bahsini 2008 yılında Lehman Brothers’ın çöküşünden sonra oynayan Berkshire Hathaway’in bu hamlesi güven oyu olarak görülmüştü. Sonuçta Buffett, son dönemde Lloyd Blankfein’ın görevden ayrılıp yerine David Solomon’un geçeceği yönündeki haberlerle gelen Goldman Sachs’taki payını da epey artırdı.

İlaveten; Delta hisselerini % 18.8, Southwest % 18.7 ve bu yılın ilk çeyreğinde ikiye katladığı Teva hisselerini de % 6.7 oranında artırdı. Tüm bunların yanında Berkshire Hathaway’in, Haziran sonunda Phillips 66, Wells Fargo ve Charter Communication’daki hisselerini azalttığı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum