Yatırım yapmaya başla!

Walt Disney’den Çalışanlarına 175 Milyon Dolarlık Destek!

Walt Disney, çalışanlarına 1000’er dolarlık ikramiye dağıtacağını, ayrıca eğitim gören öğrenci personeline de destek vereceğini açıkladı. İşte haberin ayrıntıları;
Walt Disney’den Çalışanlarına 175 Milyon Dolarlık Destek!

Geçtiğimiz aylarda Fox’u satın alan Walt Disney, dün şirketin internet sitesinden yayınladığı duyuruyla 125.000’den fazla çalışanına bir kereye mahsus olarak 1000’er dolarlık ikramiye vereceğini açıkladı.

Bunun yanı sıra şirketin, saatlik çalışan personelinin üniversite eğitim masrafları için de 50 milyon dolarlık kaynak ayıracağı belirtildi. Ve Fortune’un dünyanın en beğenilen şirketleri listesinde 6. sırada yer alan Disney, bu açıklamasıyla büyük yankı uyandırdı.

Walt Disney’in dünkü duyurusuna göre şirket 125 bini aşkın çalışanına 1000’er dolarlık ikramiye dağıtacak.

Walt Disney'den 125 Bin Çalışanına 1000'er Dolar İkramiyeAyrıca başlatılan program sayesinde Walt Disney’deki saatlik çalışan personelin eğitim masraflarına da toplamda 50 milyon dolarlık kaynak ayırılacak. Eğitim için verilecek destekten 88 bin kişinin faydalanacağı belirtilirken, Disney’in ikramiye ile eğitim fonu için ayırdığı miktar 175 milyon dolara ulaşacak.

İlaveten; Walt Disney CEO’su Bob Iger’in açıklamasına göre şirket yöneticileri bu uygulamalardan faydalanamayacak.

Walt Disney CEO’su Bob Iger AçıklamasıEğitimin yeni kapılar açmak için anahtar olduğuna inandığını belirten Bob Iger, ikramiye ve eğitim desteklerinin hem şu anda hem de gelecekte pozitif etkiler yaratacağını dile getirdi. Ayrıca ikramiyenin 1 Ocak 2018’den itibaren ABD’de Walt Disney bünyesinde yönetici konumunda olmayan bütün çalışanlara ikiye bölünerek verileceği söylendi.

Neticede; Walt-Disney’in bu girişimi Wal-Mart’ın çalışanlarına zam ve ikramiye kararını hatırlattı.

Walt-Disney ABD Vergi Tasarısından FaydalanıyorBilmeyenler için şirketlerin benzeri kararlarının ardındaki en önemli nedenin ABD’deki vergi indirimi tasarısı olduğunu da belirtelim.

Hatta teknoloji devi Apple da Trump’ın vergi reformundan faydalanarak ABD ekonomisine katkı yapanlar arasına gireceğini açıklamış, önümüzdeki 5 yıl içinde ülkeye 350 milyar dolarlık destek sağlamayı hedeflediğini duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum