Yatırım yapmaya başla!

Walmart Kazancı Beklentileri Aştı, Hisseler Daha Yüksek Görünümle Arttı

Dünyanın en büyük perakendecisi Walmart, üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. İşte bilanço ve detaylar;
Walmart Kazancı Beklentileri Aştı, Hisseler Daha Yüksek Görünümle Arttı

Perakendecilik devi Walmart, piyasaların merakla beklediği üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Güçlü bir bakkaliye işinin Walmart’ın online satışlarının yüzde 41 oranında büyümesine yardımcı olduğu söylendi.

Söz konusu dönemdeki toplam satışlar ise analist beklentilerinin altında kaldı. Ancak Walmart yıllık kazanç görünümünü tatil mevsimi öncesinde yükseltti ve hisseler açılış öncesi işlemlerde yüzde 3’ün üzerinde artış kaydetti.

Hisse başına kazanç 1.16 dolarken, beklenti 1.09 dolar yönündeydi, gelir ise 128.65 milyar dolarlık beklentinin altında kalarak 127.99 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.

Walmart 3Ç19 Bilançosu31 Ekim tarihinde sona eren döneme ait net kâr, 3.29 milyar dolara veya hisse başına 1.15 dolara yükseldi. Bir yıl önce ise 1.71 milyar dolar ya da hisse başına 58 sent seviyesindeydi. Bir kerelik ücretler hariç Walmart, Refinitiv verilerine dayanarak 1.09 dolarlık beklentilerin üzerine çıkarak hisse başına 1.16 dolar kazandı.

ABD’de en az 12 ay boyunca faaliyet gösteren Walmart mağazalarında ve online yapılan satışlar yüzde 3.2 artarak yüzde 3.1’lik büyüme tahminlerini geçti.

Walmart 3Ç19 Bilançosu Hisse Başına Kazanç beklenti Aştı Tam yıla bakıldığında, Walmart şimdi 2020 mali yılı için hisse başına kazançların geçen yıla göre “hafifçe artmasını” bekliyor. Önceden, hisse başına düzeltilmiş kazançların hafif bir düşüş ile hafif bir artış arasında değişmesini bekliyordu. Şirket, Şili’de devam etmekte olan sivil huzursuzluğu değerlendirmeye devam ettiğini ve varsayımlarına potansiyel farklı finansal etkileri dahil etmediğini de ekledi.

Bank of America Merrill Lynch, Walmart’ın hisse başına 1.06 dolarlık kazanç açıklamasını bekliyordu. Geçen yılın aynı döneminde ise hisse başına kazanç 1.08 dolar olmuştu.

Firma gelirin ise geçen yılın 124.89 milyar dolarlık seviyesini geçerek 127.961 milyar dolar olmasını öngörmüştü. Bank of America analisti Robert Ohmes müşterilere notunda, Walmart’ın e-ticaret işinde yüzde 35’lik büyüme beklediğini aktarmıştı. Ayrıca güçlü olmaya hazırlansa da Walmart’ın 2018’in dördüncü çeyreğindeki yüzde 4.2’lik şirket büyümesini denkleştirmede zorlanacağını dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum