Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Walmart Hisseleri Pozitif Yıl Görünümüne Rağmen Açılış Öncesinde Düştü

Walmart hisseleri, şirketin tahminlerin üzerinde kazanç rakamlarına rağmen açılış öncesinde düştü.
Walmart Hisseleri Pozitif Yıl Görünümüne Rağmen Açılış Öncesinde Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Önde gelen perakendeci devi Walmart, tahminleri aşan bilançosunun ardından görünümünü yükseltmesiyle dikkat çekti. Pozitif görünüme rağmen hisseler açılış öncesinde ekside işlem gördü.

İkinci çeyrek sonuçlarını yayımlayan Walmart, ikinci çeyrekte 1,78 dolar hisse başına kazanç açıklarken 1,57 dolarlık beklenti aşıldı. Gelir 137,17 milyar dolarlık tahmine karşı 141,05 milyar dolar olurken 2021’de hisse başına kazancın 6,20 dolar ile 6,35 dolar aralığında olacağını öngördü.

ABD’de en az bir yıl açık olan mağazalarda satışlar, 31 Temmuz’da sona eren ikinci çeyrekte akaryakıt hariç yüzde 5,2 arttı.
Walmart Hisse Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Pandemi sırasında verilen teşvik ödemelerinden yararlanan şirketlerden biri olan Walmart, son çeyrekte Başkan Joe Biden yönetiminin çocuk vergi kredilerinden de faydalandı.

Walmart CEO’su Doug McMillon bilançoya ilişkin şöyle açıklamada bulundu:

“ABD marketinde pazar payını büyüttük, pazarımıza binlerce yeni satıcı ekledik, dünya çapında reklam işlerini hızla büyüttük.”

Wall Street beklentilerini aşan rakamlara ve şirketin pozitif yıl görünümüne rağmen WMT kodlu hisse senetleri açılış öncesinde düştü.

TSİ 14.40’ta yüzde 1,44 ekside fiyatlanan Walmart hisseleri, negatif açılışa işaret etti. Bununla birlikte perakende devi 5 günde yüzde 1,4, 1 ayda yüzde 6,3 ve 3 ayda yüzde 6,3 değer kazandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu