Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Perakende Devi Walmart’ın Hisseleri İlk Çeyrek Kazancıyla Yükseldi

Yılın ilk çeyreğindeki kazancıyla Wall Street beklentilerini aşan perakende devinin hisseleri yükseliyor.
Perakende Devi Walmart’ın Hisseleri İlk Çeyrek Kazancıyla Yükseldi

Perakendecilik devi Walmart, 30 Nisan’da sona eren mali ilk çeyreğinde gelirinde yüzde 2,7’lik artış bildirdi. Gelir 138,3 milyar dolara ulaşırken 132 milyar dolarlık beklenti aşıldı.

Walmart’ın ABD’deki e-ticaret satışları yüzde 37 arttı. Hisse başına kazanç 1,21 dolarlık tahminlere kıyasla 1,69 dolar oldu. Rakamlar piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanırken WMT kodlu hisseler güne güçlü başladı.

Walmart hisseleri açılışta, dünkü düşüşün ardından güne artıda başlayan Dow Jones Endeksi’nin en iyisi olarak öne çıktı.
Walmart Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

138,89 dolarla kapanan Walmart bugüne 143 dolarla başladı. TSİ 16.33 sıralarında yüzde 3’ün üzerinde kazançla hareket ederken görüldü.

Yükselen Walmart’ın kazanç raporuna göre şirket bakkaliyede pazar payı kazandı. Ayrıca ikinci çeyrek ve tüm yıla ilişkin görünümünü yukarı yönlü revize etti.

Walmart Başkan ve CEO’su Doug McMillon, raporda ilk çeyreğin gücünü vurguladı. Her segmentin iyi performans gösterdiğini ve trafikle bakkaliye pazar payı eğilimlerinden cesaret aldıklarını dile getirdi.

“ABD’de müşteriler açıkça dışarı çıkıp alışveriş yapmak istiyor” diyen CEO, ABD’deki teşvikin etkili olduğunu ve bastırılmış talebin 2021 boyunca devam edeceğini tahmin ettiklerini aktardı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum