Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Wall Street Uzmanından Yatırım Önerisi: Hisse Değil Nakit Tutun!

Yatırımcılar, volatilitenin yüksek olduğu bir ortamla mücadele ederken ünlü Wall Street tahmincisinden “nakit” önerisi geldi.
Wall Street Uzmanından Yatırım Önerisi: Hisse Değil Nakit Tutun!
HABER GİRİŞ

Geleneksel tasarruf hesapları hisse senetlerine karşı yükselişteyken Jim Bianco, kazananın yıllardır ilk kez yerel bankalar olabileceğini savundu. CNBC’ye konuşan Jim Bianco, artan faiz oranlarının yatırımcılara gelir elde etmeleri için daha güvenli yollar sunduğunu belirtti.

“Nakit artık işe yaramaz şey değil” diyen Bianco, bunun artık geçerli olmayan 20 yıllık eski bir görüş olduğunu söyledi.

“Nakit, 2010’lar boyunca sadece zaman kaybı olan bir alternatif olabilirdi. Artık değil” ifadeleriyle dikkat çeken Bianco Research LLC Başkanı, ABD’nin Hazine tahvillerini örnek gösterdi.

Bianco, örnek olarak şu anda yüzde 5’in üzerinde getiri sağlayan 6 aylık Hazine tahvilini örnek gösterdi. Getirinin yüzde 6 üzerine çıkacağına inandığını da ekledi. Uzmana göre yatırımcılar, yüzde 5 veya yüzde 6’lık getirilerin hakim olduğu bir dünyada yaşadığımızı nihayet görecekler.

Bianco, kendisinin de kullandığı tahviller hakkında yorumunu sürdürdü. “Buradan, borsanın uzun vadeli değer kazanmasının üçte ikisini hiçbir risk almadan alacaksınız” dedi.

GCM Yatırım Banner

Bu durumun, borsa için yoğun bir rekabet anlamına geleceğini ve paranın borsadan çekilebileceğini aktardı.

Önümüzdeki aylarda enflasyonun kayda değer şekilde değişmesinin pek olası olmadığını öngören Bianco, pek çok kişinin Fed’in fazladan bir faiz artırımına gitmeyeceğini düşünmeye başladığını kaydetti. Bunun yerine insanlar, ABD Merkez Bankası’nın (FED) birçok ekstra faiz artırımına gideceğini düşünüyor.

İşte bu yüzden Bianco, borsanın buna uyandığının anlaşılmaya başlanacağına inanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.