Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Journal’a Göre Türkiye – ABD Arasındaki Tablo Oldukça Karamsar

Amerika Birleşik Devletleri merkezli Wall Street Journal gazetesinde yer alan habere göre; Türkiye ile ABD arasındaki ilişki karamsar bir tablo çiziyor ve Trump yeni yaptırımları devreye sokabilir.
Wall Street Journal’a Göre Türkiye – ABD Arasındaki Tablo Oldukça Karamsar

Yurt içi piyasalarda ABD ile süren diplomatik krizin yankıları çok sert bir şekilde hissedilirken, tüm dikkatler iki ülke arasında yapılan görüşmelere kilitlendi. ABD’ye giden Türk heyetinden rahip Brunson konusunda herhangi bir gelişme olduğuna dair işaretlerin alınmaması döviz kurlarına yeni rekorlar getirdi.

Ekonomistler, piyasaların bu konu hakkında net bir şey duymak istediğini belirtirken, The Wall Street Journal gazetesi Türkiye ile ABD arasındaki durumun oldukça karamsar bir tablo çizdiğini bildirdi.

Wall Strett Journal’ın ABD’li yetkililere dayandırdığı habere göre; ABD’nin Türkiye’ye yeni yaptırım ihtimali yükseldi.

Gazetede yer alan haberde, dün yapılan görüşme sonrasında da krizin aşılamadığı ve yeni yaptırımların doğma ihtimalinin arttığı belirtildi. WSJ’a konuşan Amerikalı yetkililerin, ABD’nin Türkiye’den rahibin serbest bırakılması konusunda garanti almadığı ve yeni yaptırımların yolda olabileceğinin söylendiği öğrenildi.

Söz konusu durumun Türkiye ekonomisini karmaşaya sürükleyen bir çıkmaz olduğu belirtildi.

Böylesi bir dönemde Türk heyetin çözüm olarak herhangi bir şey üretemediği, Trump’ın bu durumda yeni yaptırımlar dayatacak pozisyonda olduğu söylendi. Terörizm suçlamasıyla iki yıldır Türkiye’de tutuklu bulunan rahip Andrew Brunson iki ülke arasındaki gerilimin gittikçe tırmanmasına yol açarken, Trump’ın başta Türk liderleri hedef alacak şekilde yeni yaptırım kararları almasının muhtemel olduğu bilgisi verildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Türk heyetiyle yapılan temasta birçok ikili ilişkilerin ele alındığını duyurdu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, iki ülke arasında yapılan görüşmenin sonrasında yaptığı açıklamada; papaz Brunson dahil birçok ikili ilişkileri ilgilendiren konunun masaya yatırıldığını belirtti. Dokuz kişiden oluşan Türk heyetine Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal başkanlık ediyor. Bu görüşmeden olumlu bir haberin alınmaması yurt içi piyasalarında negatif karşılanırken, dolar ve Euro’daki yukarı yönlü hareket de devam ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum