Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Wall Street GSYİH ve Haftalık İşsizlik Desteğiyle Artıda Açıldı

GSYİH’nin ikinci tahmininin ve haftalık işsizlik maaşı başvurularının açıklandığı günde Wall Street pozitif bölgede açılış yaptı.
Wall Street GSYİH ve Haftalık İşsizlik Desteğiyle Artıda Açıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünkü işlemlere temkinli yükselişle başlayan ABD borsaları, bugün enflasyon endişelerini göz ardı ederek artışla açılış yaptı.

Dow Jones Endüstri Ortalaması (DJIA) 34,323.05 puanda kapandıktan sonra yeni güne 34,432.47 puanla başladı. Gün içinde 34,604.17 puana kadar çıkarken TSİ 16.40’da endeksin yıldızları Boeing, Caterpillar ve Honeywell International oldu.

S&P 500 Endeksi (SPX) de 4,195.99 puanlık kapanışın ardından 27 Mayıs seansında 4,201.94 ile açıldı. Yazım sırasında yüzde 0,33 artıda pozitif bölgede seyrederken görüldü.
S&P 500 Endeksi Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

S&P 500’ün en güçlü yükselişleri Best Buy ve Ford Motor Company tarafından kaydedildi.

NASDAQ Composite Endeksi (COMP) ise güne yükselişle başladıktan sonra negatif bölgeye geriledi. Yazım itibarıyla yüzde 0,16 kayıpla 13,714.45 puanda duruyor.

Yükseliş, ABD’nin iki önemli verisiyle yönlendirildi. Birincisi, işsizlik yardımları için yeni talepte bulunan Amerikalıların sayısının 38 bin azalışla 406 bine gerilemesi oldu, Bu, Mart 2020’den sonra en düşük seviyeyi temsil etti.

İkincisi ise ABD’nin Ocak-Mart dönemindeki gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) büyüme tahmini oldu. Buna göre ABD ekonomisi, önceki üç aydaki yüzde 4,3’lük büyümenin ardından ilk çeyrekte yüzde 6,4 büyüdü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu