Yatırım yapmaya başla!

Wall Street Çin’in ABD ile Savaşını Finanse Etmekle Suçlanıyor

Beyaz Saray’ın eski baş stratejisti Steve Bannon ile hedge fonu yöneticisi Kyle Bass, Wall Street’i Çin’in ABD ile mücadelesini finanse etmekle suçladı. İşte detaylar;
Wall Street Çin’in ABD ile Savaşını Finanse Etmekle Suçlanıyor

Beyaz Saray’ın eski baş stratejisti Steve Bannon ile ünlü hedge fonu yöneticisi Kyle Bass, Wall Street’i Çin’in ABD ile mücadelesini finanse etmekle suçladı. Committee on the Present Danger: China (Mevcut Tehlike Komitesi: Çin) isimli bir organizasyonun üyeleri olan Steve Bannon ile Kyle Bass, demeçlerindeki açıklamalarıyla dikkat çekti.

Komitenin internet sitesine göre organizasyon, Amerikan vatandaşlarını ve politika yapıcılarını Çin’in ortaya çıkardığı varoluşsal tehditler konusunda eğitmek ve bilgilendirmek amacıyla başlatılmıştı. İşte bu kurumun üyesi olan Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon da Perşembe günü katıldığı bir programda, Çin Komünist Partisi’nin tüm operasyonunun ve Çin’de yürüttükleri şeyin Wall Street tarafından finanse edildiğini söyledi.

Steve Bannon, Kurumsal Amerika’nın bugün Çin Komünist Partisi’nin lobicilik kolu ve Wall Street’in de yatırımcı ilişkileri departmanı olduğunu dile getirdi.

Steve Bannon Kurumsal Amerika Çin Komünist Partisi Lobicilik kolu “Çin şimdiye kadar karşılaştığımız en büyük varoluşsal tehdittir” diyen Bannon’un yorumu üzerine Kyle Bass da büyük Amerika şirketlerinin ABD Başkanı Donald Trump’ı Çin ile ticaret anlaşması imzalamaya iten şey olduğunu savundu. “Sahne arkasına bakarsanız, kurumsal Amerika’nın Trump’ı anlaşma yapmaya zorladığını görürsünüz. Ve onların en çok büyümeyi Çin’den alana en büyük işlere sahip liderler olduğunu görürsünüz. Ve Çin bu kartı oynuyor. Herkesten daha iyi oynuyorlar” diyerek de görüş bildirdi.

Hayman Capital Management’ın kurucusu ve yöneticisi olan Bass’in kurumsal Amerika hakkındaki açıklamaları yeni bir tartışma yaratacak gibi göründü.

Kyle Bass Kurumsal Şirketler Trump'ı Anlaşma Yapmaya Sürüklüyor ABD şirketlerine Çin’de iş yapmayı bırakmalarını söyleyip söylemeyeceği konusundaki soruya hayır yanıtını veren Bannon, “Bu ekonomik savaşta Çin ile gerçekten yüzleşmek için bütün bir hükümet yaklaşımımız var. Bu asla olmamıştı” dedi. Diğer taraftan haberde Mevcut Tehlike Komitesi’nin ilk kez 1950’lerde, soğuk savaş döneminde Başkan Harry Truman yönetimini komünizmin ABD’ye etkisi konusunda uyarmak için kurulduğu belirtildi.

Komitenin Çin’deki en son odağı ise dördüncü yinelemeyi temsil ediyordu. Bannon ve Bass’a ek olarak grupta, Trump’ın ateşli destekçileri de dahil muhafazakar düşünce kuruluşlarından üyeler, eski istihbarat ve savunma yetkilileri vardı. Trump liderliğinde ABD, diğer yönetimlere kıyasla Çin’e karşı daha sert bir duruş sergilese de komite üyeleri bunun yetersiz olduğunu düşünüyordu. İnternet sitesinde yayınlanan yol gösterici ilkelerinde de komitenin; “Komünist Parti ülkeyi yönettiği sürece Çin’le bir arada yaşama umudu yok” dediği bildiriliyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum