Yatırım yapmaya başla!

Wall Street CEO’ları 2017 Yılını Milyon Dolarlık Gelirlerle Kapattı!

2017 yılında yalnızca şirketler değil, CEO’lar da kazançlarıyla göz doldurdu. İşte milyon dolarlık yıllık gelirleriyle ünlü Wall Street CEO’larının cüzdanlarına giren miktarlar;
Wall Street CEO’ları 2017 Yılını Milyon Dolarlık Gelirlerle Kapattı!

Facebook, Amazon, Microsoft, Apple ve daha bir dizi önde gelen şirketin 2017 bilançolarıyla gelirlerini ne kadar arttırdıklarını görmüştük. Hatta Apple CEO’su Tim Cook‘un 2017 yılındaki rekor kazancı hakkında da detaylıca konuşmuştuk.

İşte bu noktada; zenginin malının züğürdün çenesini yoracağı türde bir haberden daha bahsedeceğiz. Zira açıklanan yeni verilerle birlikte; sürekli isimlerini duyduğumuz Wall Street CEO’larının 2017 yılını ne kadar kazançla kapattıkları gerçekten dikkat çekiyor.

Analistlerin beklentilerini aşan miktarlar kazanan CEO’lardan bir tanesi Citigroup’dan Michael Corbat diyerek başlayalım.

Citigroup CEO'su Michael Corbat 2017'de 23 Milyon Dolar KazandıHarvard Üniversitesi mezunu olan 57 yaşındaki Michael Corbat, SEC’e yapılan bildiriye göre 2017’yi 23 milyon dolarlık gelirle kapatmış. Ve net maaşı 1.5 milyon dolar olan CEO’nun geliri geçen yıla kıyasla % 48 oranında artış göstermiş.

Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein ise 2017’yi 24 milyon dolarlık kazançla tamamladı.

Goldman Sachs Lloyd Blankfein 2017'de 24 Milyon Dolar Kazandı2016’ya kıyasla % 9 oranında artan kazancın sahibinin birkaç ay önce bitcoin yeni dünyanın para birimi olabilir yorumuyla gündeme geldiğini de hatırlatalım.

Kredi kartı ile kripto para alımını yasaklayan üç banka arasındaki Bank of America’nın CEO’su da diğerlerine yakın bir kazanç elde etti.

Bank of America’nın CEO Brian Moynihan 2017'de 23 Milyon DolarNet maaşı 1.5 milyon dolar olan Brian Moynihan, 2017 yılında cüzdanına 23 milyon dolar ekledi. Kısa süre önce ons altın fiyatının 1500 dolara çıkacağı tahminiyle gündeme gelen Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein ise 24 milyon dolar kazandı.

Morgan Stanley’nin İcra Kurulu Başkanı James Gorman’ın 2017 geliri 27.1 milyon dolar olarak belirtildi.

Morgan Stanley CEO'su James Gorman’ın 2017'de 27.1 Milyon Dolar KazandıAçıklamalarıyla sık sık gündeme gelen ve son olarak bitcoin konusunda çok pişmanım diyen JP Morgan CEO’su Jamie Dimon ise geçen yıl 29.5 milyon dolarlık gelir elde etti.

Ve Wall Street CEO’ları arasında en yüksek kazancı elde eden isim oldu. Öte yandan; Wells Fargo’daki görevine 2016’nın Ekim ayında başlayan Tim Sloan’un kazancı ise rapor edilmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum