Yatırım yapmaya başla!

Wal-Mart ile Microsoft Amazon’a Karşı Stratejik Ortaklık Yaptı!

Wal-Mart ile Microsoft, Amazon’a karşı mücadelede stratejik ortaklık kararı aldı. Detaylar haberimizde;
Wal-Mart ile Microsoft Amazon’a Karşı Stratejik Ortaklık Yaptı!

Amazon’un rakipleri, online alışveriş deneyimini iyileştirmek için güçlerini birleştirme kararı aldı. Her ikisi de Amazon’la savaşan dev şirketlerin bulut teknolojisi alanında stratejik ortaklık yaptığı belirtildi. Anlaşmayla ilgili konuşan Wal-Mart CEO’su, Microsoft’un bulut çözümlerinden fayda sağlanacak 5 yıllık ortaklığın müşterilere daha hızlı ve kolay alışveriş hizmeti sunmalarına yardım edeceğini kaydetti.

Amazon’un bulut bilişim ve perakende alanındaki en büyük rakiplerinin stratejik ortaklıkta bir araya gelmesi dikkat çekerken, Jeff Bezos’un bu hamleye nasıl karşılık vereceği merak edildi. Ayrıca bu anlaşma, Wal-Mart’ın e-ticaretteki payını ikiye katlama konusunda ne kadar kararlı olduğunun işareti şeklinde de yorumlandı.

Ortaklığın, Microsoft’un Amazon’u hedef aldığı kasiyersiz mağaza teknolojisi ile gündeme gelmesinden kısa süre sonra yapılması da dikkat çekti.

Wal-Mart ile Microsoft Stratejik Ortaklık Yaptı!Çünkü birkaç hafta önce çıkan haberlerde Microsoft’un kasiyersiz mağaza teknolojisi üzerinde çalışmalara başladığı kaydedilmiş, bu teknolojiyi dünya çapındaki perakendecilere gösterdiği söylenmişti. Aynı zamanda Microsoft’un Wal-Mart’la ortaklık görüşmelerine başladığı belirtilmişti. Bu noktada söylentilerin doğru çıktığı gözlerden kaçmadı.

Anlaşma hakkında konuşan Wal-Mart CEO’su Doug McMillon; şirketin teknolojiye olan bağlılığının alışverişi daha iyi hale getirme üzerine odaklandığını vurguladı.

Wal-Mart CEO’su Doug McMillon Yorumu Wal-Mart’ın teknoloji ile çalışan bir şirket olduğunu söyleyen McMillon, bu teknoloji ortaklığının müşterilerine ve iş ortaklarına neler getireceğini görmek için sabırsızlandıklarını söyledi. Ve düşüncesini; “Kıvrak bulut platformumuz, makine öğrenimimiz ve yapay zeka teknolojimiz ile birleştiğinde Microsoft’un daha fazla ve daha hızlı yenilik yapma yeteneğimizi geliştirmede güçlü bir ortak olacağına inanıyoruz” şeklinde ifade etti.

Satya Nadella ise konuyla ilgili Wal-Mart’ın çalışanlarını güçlendirmeye ve müşterilerine en iyi deneyimi sunmaya odaklanmış önde gelen bir perakendeci olduğunu bildirdi.

Satya Nadella Wal-Mart Önde Gelen Perakendeci YorumuMicrosoft CEO’su Satya Nadella açıklamasına; “Dünyanın önde gelen şirketleri bulutumuzu kullanıyor ve biz Wal-Mart’ın dijital dönüşümlerini Microsoft Azure ile Microsoft 365’le hızlandırmaları için işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” sözleriyle devam etti.

İlaveten anlaşma dahilinde; Wal-Mart ile Microsoft mühendislerinin Walmart.com ve samsclub.com’un önemli bir bölümünü Microsoft Azure’a taşımak için birlikte çalışacakları belirtildi.

Nihayetinde; 5 yıllık anlaşmanın kazan kazan mantığıyla her iki taraf için de karlı olacağı anlaşıldı. Microsoft bu anlaşmayla dev bir bulut müşterisi kazanacakken, Wal-Mart’ın da Amazon’la rekabet edebilmek için gereken tüm teknolojiyi Microsoft’tan sağlayabilecek olması bunun en açık kanıtı oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum