Yatırım yapmaya başla!

Wal-Mart ile JD.com’dan Çinli Şirkete 500 Milyon Dolar Yatırım!

Wal-Mart ile JD.com'un Çinli online teslimat şirketine 500 milyon dolar yatırım yapacağı açıklandı. Detaylar şöyle;
Wal-Mart ile JD.com’dan Çinli Şirkete 500 Milyon Dolar Yatırım!

ABD’li perakende devi Wal-Mart ile Çinli e-ticaret şirketi JD.com’ un online teslimat şirketine 500 milyon dolar yatırım yapacağı söylendi. JD.com’un birimi JD Daojia ile büyük bir kitleye sahip dağıtım platformu olan Dada Nexus’un birleşmesinden oluşan Dada-JD Daojia’nun yarım trilyon dolarlık yatırımı garantilediği bildirildi.

Dün yapılan açıklamada Dada-JD Daojia’nun, son yatırım turunda iki dev şirketten 500 milyon dolar aldığı söylendi. Bu noktada; JD Daojia’nun, lokasyona dayalı akıllı telefon uygulaması aracılığıyla yerel süpermarketlerden ve diğer iş ortaklarından ürünler temin eden, ayrıca 20 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğu belirtildi.

Dada Nexus’un da Çin’de büyük bir kitle kaynaklı platformunun olduğu ve ülkede 400’ün üzerinde şehirde faaliyet gösteriyordu.

Wal-Mart ile JD.com'dan 500 Milyon Dolar Yatırım Wal-Mart’ın Çin başkanı ve CEO’su Wern-Yuen Tan da konuya ilişkin açıklamasında; “güçlü ortaklarla çalışarak ve dijital yeteneklere yatırım yaparak, müşteriler için daha kolay ve daha elverişli alışveriş deneyimleri yaratacağız” dedi. Diğer taraftan, Wal-Mart’ın ilk olarak Dada-JD Daojia ile 2016’da ortaklık yaptığı bilgilerinin üzeri çizildi.

Wal-Mart’ın bu yılın başlarında ilk küçük ileri teknoloji ürünü olan süpermarketini açtığı da aktarıldı.

Wal-Mart ile JD.com'dan 500 Milyon Dolar Yatırım Burada müşterilerin Wal-Mart’ın sanal mağazasında geçerli olan ürünleri DJ Daojia platformu aracılığıyla satın alabildikleri belirtilmişti. Ayrıca Çin’in en büyük ticaret şirketi Alibaba ile rekabet eden JD.com da Google ve Tencent gibi teknolojide diğer önemli isimlerin de desteğini almıştı.

Hatta daha 2 ay önce Google e-ticaret devi JD.com’a 550 milyon dolarlık stratejik yatırım yapacağını duyurmuştu.

Walmart ile JD.com Dada-JD Daojia'ya Dev yatırım Yatırımın Güneydoğu Asya da dahil olmak üzere birden fazla pazarda daha iyi bir perakende altyapısı oluşturmak için kullanılacağı belirtilmişti. Kendi payına JD.com da kullanıcıların e-ticaret sitelerinde ürün araması yapmasına ve farklı satıcılar arasındaki fiyatları karşılaştırmasına olanak tanıyan bir hizmet sunmayı planladığını aktarmıştı.

Tüm bunların ötesinde ortaklık, Pekin ile Washington arasındaki gerilim hat safhaya ulaşmışken JD.com’un Çin dışındaki tüketicilere satması için bir kanal açacaktı. Ülkenin en büyük mesajlaşma platformu WeChat’i işleten Tencent tarafından da desteklenen JD.com, bu uygulama aracılığıyla da doğrudan satış yapabiliyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum