Yatırım yapmaya başla!

Amazon’a Karşı Elini Güçlendirmeye Çalışan Wal-Mart, “Instacart”la da Anlaşma Yaptı!

Perakende devi Wal-Mart, eski bir Amazon çalışanı tarafından kurulan Instacart’la anlaşma yaptı. İşte detaylar;
Amazon’a Karşı Elini Güçlendirmeye Çalışan Wal-Mart, “Instacart”la da Anlaşma Yaptı!

Perakende devi Wal-Mart, çağı yakalamak için yaptığı yeniliklerle gündeme gelmeye devam ediyor. Dünyanın ilk kasiyersiz süpermarketi olarak gösterilen Amazon: Go’ya benzer bir projeyle rakip olan Wal-Mart, teknoloji devi karşısında mücadele etmeye devam ediyor.

Sonuçta; milyonlarca çalışanı olan Wal-Mart, gerek yaptığı ortaklıklar gerekse üzerinde çalıştığı yeni teknolojiler ile Amazon’u yakalamaya kararlı görünüyor. Instacart’la imzalanan son anlaşma da bu öngörüyü açıkça destekliyor.

2012 yılında kurulmasına rağmen hızla büyüyen online girişim Instacart’tan kısaca bahsederek detaylara geçelim.

Instacart 2012'de Amazon Çalışanı TarafındanKurulduÇünkü eski bir Amazon çalışanı tarafından kurulan Instacart, 2015’te 2 milyar dolarlık değere ulaşmış, ilerleyen zamanlarda da yükselişini devam ettirmişti. Ayrıca şirket geçtiğimiz haftalarda; şu ana kadar 1300’ün üzerinde bakkala dijitalleşme imkanı sağlayan Unata’yı satın aldığını duyurmuştu.

Kısacası; Wal-Mart Amazon’la rekabet edebilmek için yapılabilecek en doğru şeylerden birini yaparak Instacart’la anlaşma imzalamış.

Wal-Mart Amazon'la Rekabet Edebilmek için Instacart'la AnlaştıBuna göre; Wal-Mart bünyesindeki Sam’s Club mağazalarından Instacart aracılığıyla alışveriş yapılabilecek. Şimdilik Austin – Teksas, Dallas-Fort Worth – Teksas ve St. Louis – Missouri’de başlayacak olan hizmet, kısa süre içinde ülkenin diğer bölgelerine de yayılacak.

Böylelikle müşteriler belirlenen alanlardaki Sam’s Club mağazalarından online alışveriş yapacak ve ürünleri en geç 1 saat içinde evlerine teslim edilecek.

Sam's Club Müşterileri Instacart Aracılığıyla Hizmet EdecekÖte yandan; Sam’s Club üyeliği olmayanlar da Instacart’ın hizmetinden faydalanabilecek. Teslimat hizmeti karşılığında Instacart’ın standart ücreti ödenecek. Tüm bunlara ek olarak; Wal-Mart yetkilisi yaptığı açıklamada kapatılan Sam’s Club mağazalarının e-ticaret dağıtım depolarına dönüştürüleceği bilgisini de verdi.

Bilmeyenler için perakende devinin Ocak ayında aldığı kararla 63 mağazasını kapatacağını duyurduğunu belirtelim.

Wal-Mart Yeni Teknolojileri ile Amazon'a Savaş AçtıFakat kapatılan mağazaların elektronik ticaret ikmal merkezi olarak kullanılacağı da belirtilmişti. Neticede; Wal-Mart Instacart anlaşmasıyla gelecekte de alışverişin önde gelenleri arasında kalacağının sinyallerini verdi.

Keza bunu Amazon’un Prime Now hizmetine karşı bir araya gelenlerin ortak noktası olan Instacart’la yapması da dikkat çekti. Son olarak; kısa süre önce ABD’li perakende devi Wal-Mart’ın Japon e-ticaret devi Rakuten’le Amazon’a karşı müttefik olduğunu da ayrıca belirtelim.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum