Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Üçüncü Büyük Evrimi Elektrikli ID.3’ten Bir Rekor Geldi!

VW, Golf ve Beetle'dan sonra yeni elektrikli ID.3'te de onların başarısını şimdiden sağladığını açıkladı...
VW’nin Üçüncü Büyük Evrimi Elektrikli ID.3’ten Bir Rekor Geldi!

İnsanlar yeni yakıt sistemli araçlarla daha yakın temasa geçtikçe, alternatif arayışları da son zamanlarda biraz daha artmış durumda. Bunun yanında fiyat konusu da ayrıca önem arz etmekte. Bir takım çıkışların öncüsü diyebileceğimiz Volkswagen, anti fosil yakıt sistemli araçların geliştirilmesi konusunda büyük ani ataklar yaptı.

İlk olacak ID.3’e son 24 saatte gelen ön sipariş miktarı rekor düzeyde. En azından Alman marka bunu iddia ediyor. Tamamı elektrikli hatchback, yapısal ve işlevsellik açısından markanın ilki olması dışında ucuz olmasından kaynaklı olarak da aşırı bir ilgiye maruz kalacağı söyleniyor. İşte haberin detayları…

CNBC‘nin haberine yer vermeden önce ID.3’ün açıklanan teknik verilerine bakalım.

Yeni VW ID.3 Baştan kurulan MEB platformu ile EV ürün gamı oluşturulacak ID’lerin ilki ID.3, 45 kWh‘lık pil kapasitesine sahip olacak ve WLTP standartlarına göre 330 km menzile sahip olacağı bildirildi. Bunun yanında 58 kWh ve 77 kWh varyantların, 550 km menzilin ardından sesle kontrol, IQ ışık paketi, özel dış tasarım, gerçeklik oranı yükseltilmiş head-up display ve tavan kısmını kaplayan bir panaromik cam yapının araç seçeneklerinde alınabileceği söylendi.

En başında ID.3’ün 33.600 dolar fiyatıyla  satışa çıkacağı söylenmişti.

Yeni VW ID.3 ELektrikliPaketlerdeki fiyat detaylarını bilmesek de giriş seviyesinde 5 kapılı elektrikli VW, Tesla Model 3’ten daha ucuz olacak. Alman markanın dün yaptığı açıklamada, ön siparişlerin açılmasıyla son 24 saatte ismini yazdıran 10.000‘nin üzerinde kişi olduğu bildirildi.

Avrupa’da 2020 yılının ortalarında teslimatlarına başlanacak ID.3, Golf büyüklüğündeki yapısıyla resmi olarak Eylül ayı Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan sonra satın almalarına başlanacak. Şu an rakamların doğru olduğunu kabul edersek marka tarihinde Golf ve Beetle sonrası tarihinin üçüncü evrimi olacak.

Anlattığımız “rekor” kısmı VW için geçerli.

Tamamı Elektrikli VW ModeliZira Elon Musk ilk Tesla Model 3’ün lansmanı sonrasında açtığı ön siparişlerin ardından sadece iki günde elektrikli ucuz model için 1.000 dolar depozito yatıran 276.000 kişi vardı. Yani ID.3 bu rakamların daha çok gerisinde. Şu var ki Tesla, sadece elektrikli arabalarıyla ünlenen ve insanların başka bir şey beklediği bir firma.

Volkswagen ise EV alanında yeni bir oluşum yaptı ve başta ID.3’ün tanınma seviyesi elbette Model 3’e göre az seviyede. Planları geniş hacimlere yayılacak EV araç için VW, 2020 yılında tahmini 100.000 kişiyi ID.3 sahibi yapmayı düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum