Yatırım yapmaya başla!

Skoda’nın Karoq’u Çin için VW Tharu SUV Olarak Üretilecek!

Skoda'nın çok yeni SUV modeli Karoq'un bedenine başka bir VW modeli giriyor. İşte Çinli Tharu SUV...
Skoda’nın Karoq’u Çin için VW Tharu SUV Olarak Üretilecek!

VW bünyesinde üretimlerini sürdüren Skoda, geleceğe ışık tutacak Vision X‘ten türeyen Karoq 4X4 aracını göstermişti. Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapılan hızlı yatırımlar arasında en son, Tyron adında bir crossover modeli sunulmuştu. Alman grup 2 ay önce Powerful Family SUV adında bir konsept göstermişti. Anlıyoruz ki o konseptin yol versiyonuna dönüşümü Tharu olarak gerçekleşmiş.

Çin’e gidecek yeni aracın üzerinde farklı diller kullanılmış. Tasarım anlayışı da aslında markaların kendi arasında olan alışverişe dayanıyor. Şanghay – Volkswagen ortak girişimiyle inşa edilecek Tharu’nun, resmi olarak önümüzdeki aylarda yollara çıkması planlanıyor.

Ön kısım, geçen sene sizlere incelemesini yaptığımız Atlas SUV‘a benziyor.

Tharu’yu, VW’nin hacimce en büyük aracının minyonlaştırılmış hali olarak görebiliriz. Farların iç kısımda bölünmüş üçlü mercekli duruşu, Atlas’a en benzer kısımalarından. Keza ızgaranın da krom oluşu ve farların altına kadar gelişi benzerlikler taşıyor.

Çinli Skoda Karoq’un ölçüleri de verildi.

VW Tharu’nun uzunluğu 4.453 mm, genişliği 1.841 mm, yüksekliği 1.632 mm ve dingil mesafesi 2.668 mm olarak ayarlanmış. Buna göre Karoq ile karşılaştırıldığında Tharu, 71 mm daha uzun ve 27 mm daha geniş.

Kompakt SUV’a turbo beslemeli küçük hacimli motorlar geliyor.

Emisyonsuz hava sahasına karşı VW, 1.2L ve 1.4L olmak üzere 116 – 150 hp güçleri motorlarına koymayı düşünüyor. Her birinde çift kavramalı 7 ileri otomatik şanzıman olacak.

VW’nin Çin’e yönelik bir araç stratejisini daha yakalamış bulunmaktayız. Tharu, hazır olan bir platformun, belli olan parçalarından inşa edilmiş olacak. O yüzden araştırma ve test gibi aşamaların masrafları da olmuyor. Gayet karlı bir iş!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum