Yatırım yapmaya başla!

VW’nin ID.3’ünden Sonra K.Amerika Pazarına ID.4 SUV’u Hazırlıyor!

VW, kompakt ID.3 EV sonasında Kuzey Amerika pazarına göndereceğim dediği ID.4'ü de kamuflajlı şekilde basına gösterdi.
VW’nin ID.3’ünden Sonra K.Amerika Pazarına ID.4 SUV’u Hazırlıyor!

VW, dün Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tarihindeki en büyük 3. atılım olacak ID.3 elektrikli otomobilinin promiyerini yapmıştı. Bir nevi Golf’un full elektriklisi olarak düşünülecek ilk seri aracın, şimdide de crossover tarzını hiptonek kamuflaj altında gösterdi. Meraklandırmayı seven Alman marka olayı ileriye taşıyarak, ID.4’ü cam bir kutu içerisinde sisli bir şekilde gösterdi.

ID.4 için çok fazla merak duyacağımız bir noktası yok dersek yeridir. Dış boyasını tam olarak görmemiz dışında ID.4’ün yapımı tamamlanmış. Tarih belirlendikten sonra çok kısa süreler içerisinde imal edilerek Kuzey Amerika pazarında satılabilir. ID.3, Amerika’nın Kuzey ülkelerine gönderilmeyeceği için ID.4 bu görevde olacak. V modelleriyle çok iş yapmak zorunda!

Alman marka ID.3’ten çok umutlu. Bir süre önce de Golf ve bazı varyantların üretimini ABD pazarında durdurmuştu.

Haziran ayının sonlarına doğru VW’nin ID çalışmalarının bir örneği olarak Roomzz SUV ile tanıştırılmıştık. Aracın Touareg’ten daha büyük bir elektrikli araç olacağı söylenmişti. Golf ile ID.3 ilişkisi gibi!

Planlarda bir de ID Crozz olsa da ID.4’ün yapısal olarak piyasada daha iyi tutulacağını düşünüyoruz. Şekil bakımından VW’nin bu araçta eksik bir tarafı olmayacak. Elektrikli model, ID’lerin geniş yüz hatlarından alarak, zarif LED aydınlatmalı farlara sahip olacak.

ID.4 de VW’nin MEB platformuna dahil edilecek.

Güzel karoser çizgileri yansıtan ID.4, marka gruplarının elektriksel kısımlarını karşılayan MEB mimari çatısı altında üretimi yapılacak. Kuzey Amerika’ya ithal edilecek SUV’un en az 2 yıl boyunca Avrupa’dan gönderimi söz konusu.

2 yılın sonunda ise Tennessee’deki Chattanooga tesisine ID.4’ün imalatını alacak. 800 milyon dolar yatırımla oluşturulan tesiste 1.000 yeni istihdam sağlanmıştı. Aynı fabrikada Passat ve Atlas SUV’un yapımına devam ediliyor.

Önceki haberleri karıştırdığımızda VW’nin ilk planı 2022 yılında bu tesisten ilk elektrikli modelini çıkarmakmış. Görüyoruz ki plana sadık kalınmış ve ID.4 yine Amerika’da üretilen ilk elektrikli Volkswagen olacak.

ID.4 ile ID.3 arasında motor paylaşımları olacak.

Henüz bir net bilgi olmasa da elektrikli motorlar ve pillerin ortak olacağını düşünüyoruz. Arkadan itişli 5 kapılı hatch araçta 45-58-77 kWh kapasiteli pil seçenekleri vardı. Menzil olarak sırasıyla 330-420-550 şeklinde verilmişti.

ID.4 hakkında verebileceğimiz bilgiler şimdilik bunlar. Avrupa üretimi ardından Amerika’ya taşınacak ID.4 imalatı sonrasında VW’nin çok güzel satış hedefleri bekleniyor. Açıkçası özellikle ID.3, üzerindeki Dieselgate kara bulutunu atmalarını sağlayacak. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum