Yatırım yapmaya başla!

VW – JAC Motors Ortak Markası SOL E20 X Concept Pekin Fuarı’nda!

Çin ile VW'nin yaptığı anlaşma sonucunda JAC Motors ile ortak marka SOL hayata geçirilmişti. Şimdi ise ilk EV modeli E20 X fuarda gösterildi.
VW – JAC Motors Ortak Markası SOL E20 X Concept Pekin Fuarı’nda!

2018 Pekin Fuarı’na dünya otomobil üreticilerle Çinli otomotivciler arasında kurulan ortak marka ve modelleri damga vuruyor. Yaklaşık 1.4 milyar insanın bulunduğu bir yer mutlaka girilmesi gereken ve kaçırılmayacak bir fırsat olarak görülüyor. Aklınıza gelen neredeyse tüm büyük otomobil markaları bu pazara girişlerini yaptı. Tabi Uzak Doğu ülkesine ait bir markanın gölgesinde.

JAC Motors, 1964 yılında hayata Çin Devleti tarafından getirilen otomobil firmasıdır. Faaliyetlerini ilk zamanlarda gösteremeyen firma uzun süre sonra piyasaya girişlerini gerçekleştirmiş. Ve şimdi de alanında en büyüklerden olan VW ile ortak bir marka SOL ile EX20 Crossover modelini üretmeye başlayacak.

Yanılmıyorsak tasarım kısımlarında Seat çalıştı.

JAC VW SOL E20 X

VW’nin alt markasının dokunuşları içinde ortaya çıkarıldığı söylense de bana Renault demiş olsalardı daha inandırıcı gelebilirdi. Clio’nun 4. nesli ile yan yana koyduğumuzda far ve kaput kısımlarının oldukça benzer olduğu kanısındayım.

Onun dışında bu yıl sonunda çıkarılması beklenen EX20’nin geniş tutulan tamponuyla crossover yapısı benimsenmiş.

E20 X’in bazı Çin modelleri gibi abartıya kaçırılmayan bir karoseri var.

JAC VW SOL E20 X Arabalar

Siyah jantlarla ele alınan profili, tavan rayları ve arkaya eğimli giden basık bir yapıda. Duruş tarzı yine crossoverı tamamlayıcı cinsten.

İç kısımda, günümüze uygun olan özelliklerinden geri kalınmamış.

JAC VW SOL E20 X Profil

JAC – VW’nin ortak modelinde 4G bağlantının verildiği 8″ multi medya ekranla çıkış yapacak. Duymaya alışkın olmadığımız özellikler içerisinde; iç akıllı hava temizleme, ses kontrolleri ve ayrıca gösterge paneline de yerleştirilen bir 7″ ekran bulunuyor.

Güvenlik kısmında da kör nokta ve 360 derece kamera ile kolay park yardımcıları bulunuyor. Motor kısmında JAC iEV7S’den alınacak ünite ile devam edilip, aynı aktarım organlarının kullanılacağı söylendi.

EV motoru toplamda 116 ps güç ve 270 nm tork üretecek. Daha güzel tarafı VW’nin Çin modeli E20 X, 300 km’den fazla menzile sahip olacağı! Bu kısımda iddialı rakamlar görüyoruz. Sonradan getirilecek pil paketleriyle gidilebilecek yol rakamlarının 400 km olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum