Yatırım yapmaya başla!

VW’nin Farklı Kasa Tiplerini İçerisinde Barındıran ID Space Vizzion Konsepti Tanıtıldı!

VW'nin yedinci tamamı elektrikli arabası Los-Angeles'ta...
VW’nin Farklı Kasa Tiplerini İçerisinde Barındıran ID Space Vizzion Konsepti Tanıtıldı!

VW, MEB platform ataklarına yeni ve 7. tamamı elektrikli bir aracı ekleyeceğini duyurmuştu. Yatırımlarının yarısından fazlasını elektrikli araçlara ayıran VW, 2023 yılı geldiğinde dünyada bu yeni aktarım organlı araçlarda patlama yapacağını söylemişti. ID.3 ile kompakt 5 kapılı olarak piyasaya giren Alman marka, SUV ve henüz karoserine ad bulunamayan ID Space Vizzion ile duruşunu belli ediyor.

İlk dijital gösteriminde aracın özelliklerine ilişkin bir şey söylenmemişti. Sadece VW aracının kupa yapısının neye benzediğinden söz etmişti. Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarına hazırlanacak ID Space için neler denilmiş birlikte bakalım!

Elektrikli isteyip de her şeyin bir arada olduğu ender arabalardan birisi ID Space olacağına eminiz.

Görünüm olarak birkaç tane farklı kupa yapısına sahip aracı temsil ediyor. Volkswagen, ID Space’ye “Grand Turismo’nun aerodinamik tasarımı, SUV’un genişliğini yansıtıyor” dedi. Ayrıca kimliğine 2/3’ü wagon, 1/3’ü de SUV olarak yazılmış.

Markanın 7. elektriklisi boyutlarıyla geniş araç sınıfına giriyor. Uzunluğu 4.958 mm, genişliği 1.529 mm ve 2.964 mm dingil açıklığına sahip. 0.24 CD’lik sürtünme katsayısı da karoser yapısı üzerinde rüzgar çalışmaları yapıldığını gösteriyor. Üzerinde takılı duran 22 inç lastikler de devasa boyutlarda.

ID Space’in bir de tasarımına bakalım.

Ön tarafta ince beyaz ışık şeritleri, aydınlatılmış bir VW logosu verilmiş. IQ Light Matrix farlar, petek tipi ızgara bulunuyor. Tampon bölgesindeki LED çalışmalar bize Hyundai’nin yeni kasa Azera’sını hatırlattı.

Konseptin yan kısmına geçtiğimizde kapı kolları gözükmüyor. VW, anahtar yerine mobil telefonlara entegre edilecek bir Akıllı Anahtar sistemine yer vermiş. Dokunmatik bir yüzeyle ile birlikte kullanıcı dokunma ile aktifleşen yüzeye temas ettiğinde, ışık yanıp söner, dokunmatik yüzey titrer ve kapı açılır.

İç kısma geçtiğimizde ID.3 tarzında ancak daha fazla lüks öge takviyeli görüyoruz.

Geleneksel kokpitin dışında yapılan kabin tasarımında Artırılmış Gerçeklik baş üstü ekranı mevcut. İkinci küçük ekran normal bilgileri gösterirken, 15.6 inçlik ekrandan bilgi,eğlence ve çevrimiçi fonksiyonları yönetebileceksiniz.

Diğer özelliklere gelince, dokunmatik, arka koltukların arkasında AppleSkin malzemesi, 30 farklı renk ile ortam aydınlatması, ses kontrolü, Akıllı Klima, kapasitif dokunmatik panelli direksiyon, direksiyon kolonu Shifter, çevrimiçi özellikler, ayrıca Merhaba ve Hoşçakal-Kilitle ve Kilidini Aç yönetimi, Şarj süreleri, Fren uyarıları, Navigasyon, gelen aramalar ve daha pek çok şeyi işaret eden animasyonlarla geniş bir ışık fonksiyon yelpazesini içeriyor. Şu anda araç konsept olarak vurgulandığı için VW, üretim aşamasında aracını 5 kişilik olarak getirecek.

Alman marka ID Space’i hızlı yapacak elektrik motoruna yer vermiş.

Space Vizzion’un arka aksa monte edilmiş bir 275 ps’lik elektrik motoru olacak. 101 ps’lik koaksiyel tahriki ile dört tekerleğe toplam gidecek güç 335 ps. Sonucu olarak wagon SUV karışımı model 5 saniyede kalkış hızını tamamlayacak.

Batarya olarak tabana yerleştirilmiş 82 kWh‘lık piller bulunuyor. Pillerde %80’lik oranda dolum oranına gelmek için sadece 30 dakikaya ihtiyacınız var. EPA verilerinde aracın 480 km tek şarjla gidebileceği yazıyor. WLTP döngüsünde ise 590 km.

Aracın üretim halinin nasıl olacağını az çok tahmin edebiliyoruz. Çünkü ID.3 gibi bir örneğin nasıl üretim tipine getirildiğini biliyoruz. Genel olarak farklı karoser yapısıyla çıkacak ID Space Vizzion, gerek lüks anlayış gerekse de güçlü motorlarla gideceği pazarlarda iyi işler çıkartacaktır. Araç hakkında sizin görüşleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum