Yatırım yapmaya başla!

VW ID Elektrikli Araç Filosuna “Beach Buggy”yi de Katıyor!

VW, elektrikli araç grubu ID'ye havadar bir Beach Buggy'de eklemek istiyor. İşte detaylar...
VW ID Elektrikli Araç Filosuna “Beach Buggy”yi de Katıyor!

Volkswagen’in elektrikli araç dünyasına hazırlanışını birçok haberde dile getirmiştik. Markadan gelen “son içten yanmalı motorları üretiyoruz” demesi her şeyi açıklıyordu. Olaya rakiplerinden daha kapsamlı girdiğini ima eden bazı çalışmalarda sırayla geliyor. Onlardan birisi de Beach Buggy konsept çalışması. Elektrikli plaj arabası çalışmasının ID Vision ailesine katılması için gerekli startın verildiği bildirildi.

Autocar‘ın yer verdiği haberde VW, MEB platformunda desteklenecek bir model olduğunu söyledi. Öte yandan buna benzer bir çalışmanın önceden de yapılmış olduğu aklımıza geldi. Beetle temellerine dayanan, havadar Manx ile Beach Buggy’nin yapı olarak aynı olduğu söylenebilir. Bakalım VW’nin bu konudaki planları nelermiş!

VW, üretimini bitirdiği modellerin gücünü EV alanına aktaracak.

Eylül ayında 70 yıllık Beetle tarihini resmi olarak bitirdiğini söyleyen şirket, tüm hızıyla farklı alanlarda gezmeye başladı. Arazi ve plajların havadar araçları görüyoruz ki VW’ninde markajına girmiş. Konuda tecrübeli olması da ayrı bir avantaj.

Yeni platforma uyumlu olacak aracın, basit ve pratik bir yapısı olacak. Kapısız ve tavansız tasarımı ise Beach Buggy’nin sıcak bölge aracı olacağını işarete ediyor.

Beach Buggy’nin Volkswagen’in Braunschweig, Almanya’daki araştırma ve geliştirme merkezinde ortaya çıkartılacağı bildirildi. Retro bir karoser yapıda olması beklenen model 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterilebilir.

VW, açık hava araba projesinden zarar edebilir mi?

Bize göre Beetle’ı 5 kapılı olarak çıkarsa daha mantıklı olabilir. Elbette böyle bir araç modeli de satılacaktır. Zaten şirket Beach Buggy’i “aktif değerlendirmede” olduğunu söyledi. Yine de bu üretime geçebilir demek!

Elektrikli araçlarda çeşitliliğini artıran VW ID, ID Buzz, ID Crozz ve ID Vizzion‘dan sonra ekibe Beach Buggy’yi katarak ele geçirmek istediği EV araç alanına her koldan saldırmış olacak.

Baktığımız görseller Buggy Up Konsept‘e ait olsa da yorumlancak son Beach Buggy aracınında değişenlerin çok olacağını düşünmüyoruz. Şimdilik bu araç için biraz vakit var gibi duruyor. Araç hakkında yeni detay ve bilgiler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum