Yatırım yapmaya başla!

VW Patronu Tesla Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Golf 8'in tanıtımında konuşan VW CEO'su, rakiplerinden olan Tesla için iyi şeyler söyledi.
VW Patronu Tesla Hakkında Önemli Açıklamalar Yaptı!

VW CEO’su Herbert Diess, yeni nesil Golf’ün resmi tanıtımında aracı ve rakipleri hakkında yorumlarda bulundu. Alman marka ID’ler ile tamamı elektrikli dönemine geçiş yaparak, yaşamı boyunca yaptığı en büyük araç modeli atılımında seri üretime geçen ID.3’ün 3. devrimi yapacağı söylenmişti. Bunlarında yanında VW, melez araçlarla da ilgili çalışmalar yaparak, hafif hibrit ve plug-in hibrit modelleriyle alan çapını genişletmişti.

Diess, kendi firmasının birçok markaya ev sahipliği yapmasına rağmen elindeki gücü bir kenara koyarak, Tesla hakkında güzel açıklamalar yaptı. Elektrikli otomobilleri dünyaya ilk gösteren marka olan Tesla’nın artık niş bir üretici olmadığını söyledi. İşte detaylar;

MK8 Golf lansmanında konuşan CEO, Tesla’nın örnek bir firma olduğunu söyledi.

Amerikalı rakibi hakkında övgü dolu sözlerini, gazetecilerin “Tesla küçük bir firma ve mali sıkıntılarla boğulduğunu” iddia etmeleri üzerine konuştu.

Diess, “Tesla sanıldığı kadar küçük bir firma değildir. Yeni bir oluşum olmasına rağmen gerçekten örnek alınması gereken bir şirkettir. Model 3 ile sağladığı başarılar görmezlikten gelinemez. Ayrıca elektrikli otomobil bataryalarının en büyük üreticilerinden biridir. Tesla’ya saygı duyuyoruz ve ciddiye aldığımız bir rakibimizdir.” dedi.

Elon Musk’un markasını yükseltecek planlar yapması ve 6 yıl içerisinde en uzun atlayışlarını yaparak, EV araç değerlerini %18 oranında artırdığı söylendi.

Diess’e göre, Tesla’nın küresel genişlemesindeki kilit sorunun, sermaye piyasalarının büyüyen operasyonlar için finansman sağlamaya devam edip etmeyeceği. Global olarak kestirmek zor dedi. Ayrıca otomobil endüstrisinin çok yoğun sermaye istediği ve elektrikli arabalar onu daha da yoğun sermaye haline getirdiğini sözlerine ekledi.

Tesla’nın otomotiv ve ona bağlantılı işlerde kendini fazlasıyla göstererek, kısa sürede nasıl başarı sağlanır, rakiplerine anlattı. Mutlaka Musk’un kestiremediği bir şeyler oldu ve olacaktır. Amerika-Çin ticari savaşına rağmen Asya’da Gigafactory tesisini açan ve Model 3 üretimine geçen Tesla, Model Y ve ticari araç destekleriyle 5 sene içerisinde daha fazla göz önünde olacaktır.

VW CEO’sunun dediği gibi pil üretiminde şu anda en büyük olması, başarılı olduğunun da bir kanıtıdır. Öte yandan daha fazla pazarlara girmek ve oralara da tesis yapmak isteniyor. Elon Musk, bir otomobil imalat fabrikası daha açmak istiyor ve Almanya’nın bunun için en uygun şartlara sahip olduğunu düşünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum